Biyografiler

Selahattin Demirtaş kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Selahattin Demirtaş kimdir, biyografi kategorimizde 10 Nisan 1973 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Selahattin Demirtaş biyografisini paylaşalım istedik. Selahattin Demirtaş kimdir?, Selahattin Demirtaş nereli?, Selahattin Demirtaş kaç yaşında, tüm detaylar Selahattin Demirtaş biyografi makalemizde..

Başlıklar

Selahattin Demirtaş kimdir? – Biyografisi

Selahattin Demirtaş

Selahattin Demirtaş, Zaza kökenli bir siyasetçidir.Halkların Demokratik Partisi’nde eski eş genel başkandır.Bu görevini 11Şubat 2018 tarihine kadar yürütmüştür. Selahattin Demirtaş’ın görevine son verilmiştir.Selahattin Demirtaş bu olayın ardından yargılanmak üzere ceza evine gönderilmiştir.Selahattin Demirtaş’ın 10 Nisan 1973 senesinde dünyaya geldiğu bilinmektedir.Siyasetçi Selahattin Demirtaş, Palu’da dünyaya gelmiştir.Başak Demirtaş ile evlidir. Bu evlilikten 2 kız çocuğu bulunmaktadır.Özellikle hapse alınmasından sonra çok daha yüksek araştırılan Selahattin Demirtaş; kimdir,nerelidir,hangi eğitimleri almıştır,yaşı,boyu,kilosu nedir gibi araştırılan sorular ve yanıtları makalemizde yer alıyor. 

Selahattin Demirtaş’ın Mesleği Nedir?

Selahattin Demirtaş,Ankara Üniversitesi mezunu bir avukattır.Bir dönem serbest avukatlık yapmıştır.Akabinde İnsan Hakları Derneği’nin şube başkanlığı görevini üstlenmiştir.2007 senesinde DTP’den milletvekili seçildi. Selahattin Demirtaş Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grup başkanvekilliğinde bulundu.Lakin bu görevlerin hemen ardından Selahattin Demirtaş,Halkların Demokratik Partisi’nde eş genel başkanlık görevinde bulunmuştur.

Selahattin Demirtaş’ın Boyu Ne Kadardır?

Selahattin Demirtaş’ın boy uzunluğunun 170cm olduğu bilinmekte.

Selahattin Demirtaş Kaç Kilodur?

Selahattin Demirtaş’ın 71 kilogram ağırlığında olduğu bilinmektedir.

Selahattin Demirtaş Kaç Yaşındadır?

1973 senesinde dünyaya gelmiş siyasetçi şu anda 47 yaşındadır.

Selahattin Demirtaş’ın Doğduğu Yer Neresidir?

Elazığ ilinin Palu beldesinde doğmuştur

Selahattin Demirtaş’ın Burcu Nedir?

Selahattin Demirtaş’ın Koç burcundan olduğunu bilmekteyiz.

Selahattin Demirtaş’ın Eşi Başak Demirtaş Kimdir?

Başak Demirtaş bir köy okulunda öğretmenlik yapmaktadır.Başak Demirtaş Diyarbakırlı’dır.Başak Demirtaş ile Selahattin Demirtaş birbirlerini çocukluk senelerından beri tanıdıklarını belirtmişlerdi.15 yıl evvel ise hayatlarını birleştirdiler.

Selahattin Demirtaş’ın Gözleri Hangi Renktir?

Selahattin Demirtaş koyu kahverengi göz rengine sahiptir.

Selahattin Demirtaş’ın Eğitim Hayatı Nasıl Geçmiştir?

Selhattin Demirtaş’ın ilkokul, ortaokul ve liseyi dünyaya geldiğu ilçe Palu’da bitirdiğı bilinmekte.9 Eylül Üniversitesi’nde Deniz İşletmeciliği okuyan Demirtaş,politik nedenlerden dolayı buradaki eğitimini sonlandırmıştır. Hemen akabinde girdiği üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış ve buradan avukat kimliğiyle mezun olmuştur.

Selahattin Demirtaş Kaç Kardeştir?

Selahattin Demirtaş’ın 6 kardeşi mevcuttur. Bunlardan ikisi erkek dördü ise kızdır.Kız kardeşlerinden biri Aygün Demirtaş, ağabeyi ile aynı üniversiteden mezun olmuş bir avukattır.

Selahattin Demirtaş’ın Çocuklarının İsmi Nedir?

Dılda Demirtaş ve Delal Demirtaş’tır.

Selahattin Demirtaş’ın Kitaplarının İsmi Nedir?

Selahattin Demirtaş2ın kitap yazdığı da bilinmektedir.2017 senesinde ‘Seher’, 2019’da ‘Devran’ ve son kez 2022 senesinde da ‘Leylan’ adlı kitaplarını okuyucularıyla buluşturmuştur.

Selahattin Demirtaş’ın Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Siyasetçi Selahattin Demirtaş’ın isntagram kullandığı bilinmekte. İnstagramda @hdpdemirtas olarak tanınıyor. Bu platformda kendisinin 411.1 takipçisi bulunmakta.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu