Başvurular

Sayıştay 45 Denetim Yardımcısı Alımı İçin İlan Yayımladı

Sayıştay 45 Denetim Yardımcısı Alımı İçin İlan Yayımladı, iş başvuruları bölümünde Sayıştay 45 Denetim Yardımcısı Alımı İçin İlan Yayımladı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Sayıştay 45 Denetim Yardımcısı Alımı İçin İlan Yayımladı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Sayıştay 45 Denetim Yardımcısı Alımı İçin İlan Yayımladı

Sayıştay Başkanlığı alakalı birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Sınav usulü esasına göre yapılacak olan personel alım ilanlarına ilan metninde bulunan başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. 

Denetçi Yardımcılığı kadrosuna gerçekleştirilecek olan personel alım ilanı kapsamı içinde 45 personel istihdamı gerçekleştirilecek. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. 

SAYIŞTAY PERSONEL ALIM İLANI

Sayıştay Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları, kurum aracılığıyla yayımlanan ilan metninde yer alıyor İlana başvuruda bulunacak adaylar için Kamuilanları olarak siz değerli okurlarımıza bu koşulları paylaşmak istedik. 

Genel Başvuru Şartları

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde gösterilen genel nitelikleri taşımaları, 35 yaşından ufak olmaları, 1 Ocak 1984 ve ardından doğmuş olmaları ve Sağlıkla alakalı, denetçilik görevini sürekli olarak olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak, şartını sağlamaları gerekiyor. İlana başvuruda bulunacak adayların bunun bunun yanında eğitim şartını sağlamaları isteniyor.

Kurum ilana üniversitelerin ) Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören yurtiçi yahut yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte yahut yüksekokullardan birini bitirmiş olan adayların başvuru yapabileceklerini açıkladı. 

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Yazılı sınav esasına göre gerçekleştirilecek olan Sayıştay 45 denetçi yardımcısı alım ilanına başvurular 8 Ocak tarihinde ekranlara gelecek 15 Ocak tarihine kadar devam edecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla yahut bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden) yapacaklar. 

İlan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli olarak haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu