Başvurular

Sakarya Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sakarya Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?, iş başvuruları bölümünde Sakarya Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Sakarya Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Sakarya Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Neler? Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sakarya Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web sitesi üzerinden 08.11.2019 tarihinde yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda 25 akademik personel alımı yapacağını söyleyen üniversite, başvuru şartları ve ayrıntı kısmı da ilan üzerinde dile getirdi. İşte o ilan:

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin alakalı maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır.

1-Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını yahut yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 6 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 6 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

2-Doçent kadrosu için adayların Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, Doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Üniversitemiz Senato Kararına istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

3-Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), yabancı dil belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte alakalı birime başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten bu yana 15 (onbeş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak başvurular ve eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANA ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu