Biyografiler

Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Öykü Gürman kimdir, biyografi kategorimizde 4 Ağustos 1982 doğumlu ve mesleği Sanatçı olan Öykü Gürman biyografisini paylaşalım istedik. Öykü Gürman kimdir?, Öykü Gürman nereli?, Öykü Gürman kaç yaşında, tüm detaylar Öykü Gürman biyografi makalemizde..

Başlıklar

Öykü Gürman kimdir? – Biyografisi

Öykü Gürman (Gel Dese Aşk Sitare)

Gel Dese Aşk Dizisi Sitare Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Hangi Dizilerde Oynamıştır? Özel Hayatı Nasıl? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır?

Öykü Gürman Kaç Yılında Doğdu?

Öykü Gürman 4 Ağustos 1982 senesinde doğmuştur.

Öykü Gürman Nerede Doğdu?

Öykü Gürman İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Öykü Gürman Esasen Nereli?

Öykü Gürman Trabzonludur.

Öykü Gürman Kaç Yaşında?

Öykü Gürman 38 yaşındadır.

Öykü Gürman’ın Boyu Ve Kilosu Kaç?

Öykü Gürman 169 cm boyunda ve 51 kilogramdır.

Öykü Gürman’ın Göz Rengi Ne?

Öykü Gürman’ın göz rengi kahverengidir.

Öykü Gürman’ın Burcu Ne?

Öykü Gürman 4 Ağustos tarihinde dünyaya geldiğundan dolayı Aslan burcudur.

Öykü Gürman Nereden Mezun Oldu?

Öykü Gürman İstanbul Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunudur.

Öykü Gürman Hangi Dizilerde Oynadı?

•2022 – Gel Dese Aşk

•2018 – Sen Anlat Karadeniz

•2014 – Urfalıyam Ezelden

•2013 – Makine Kafa

•2004 – Türkü Filmi

Öykü Gürman Hangi Filmlerde Oynadı?

•2014 – Panzehir

Öykü Gürman’ın Başarıları Ne?

•2008 – Kral TV “Yılın En İyi Çıkış Yapan Grubu”

•2008 – Magazin Gazetecileri Derneği “ Yılın En İyi Çıkış Yapan Yorumcusu”

•2008 – Radio N101 “ En İyi Sizsiniz”

•2008 – Hürriyet Altın Kelebek

Öykü Gürman’ın Sosyal Medyada Kaç Takipçisi Var?

Öykü Gürman’ın Instagram platformu üzerinde @oykugurman isimli hesabının 1,9 milyon takipçisi bulunmaktadır. Twitter platformu üzerinde ise @oyquuu isimli hesabının 50,5 bin takipçisi bulunmaktadır.

Öykü Gürman’ın Özel Hayatı Nasıl?

Müzik eğitim hayatına ufak yaşta başladı. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi. 2001 senesinde Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı. 2001 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitim hayatına keman ve şan dersleri alarak sürdü. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. Çeşitli flamenco topluluklarında, okul orkestralarında solist olarak bir çok performanslar sergiledi.

2007 senesinde İkiz kardeşi ile birlikte kendilerinin seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısının videosu YouTube’da yüklediklerinde milyonlarca insan aracılığıyla tıklandı.

2007 senesinde ikiz kardeşi Berk ile kurduğu Öykü ve Berk adlı grup, 2010 senesinde dağıldı. Müzik kariyerine yalnız olarak devam eden şarkıcı, televizyon projelerinde oyuncu olarak başlamıştır. Şimdiye dek bir çok film ve dizide bulunan Öykü Gürman, son oynadığı ve müziğini de yaptığı dizilerden  Sen Anlat Karadeniz’de Asiye Kaleli karakterini oynadı. Aynı biçimde, 2022 senesinde Gel Dese Aşk dizisinde Sitare rolünde oynadı ve Aşk dizisinin de şarkılarını seslendirdi. 

Gel Dese Aşk Dizisi Sitare

Sitare Barlas’ın eşidir. Güzellik hususunda takıntılı bir kadındır. Onur’un annesi olan Sitare Barlas’ın kendini aldatmaması için çok çalışır ama nafile.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu