Başvurular

ÖSYM KPSS 2019/4 12 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzunu Yayımladı

ÖSYM KPSS 2019/4 12 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzunu Yayımladı, iş başvuruları bölümünde ÖSYM KPSS 2019/4 12 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzunu Yayımladı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. ÖSYM KPSS 2019/4 12 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzunu Yayımladı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

ÖSYM KPSS 2019/4 12 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzunu Yayımladı

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için ilanın yayımlanmasının ardından  alımlara ilişkin bir açıklamada ÖSYM’den geldi.

ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan açıklama metninde, Sağlık Bakanlığı anlaşmali personel alımı tercihlerinin nasıl yapılacağı tüm ayrıntı kısmı ile paylaşıldı. 

ÖSYM’DEN KPSS 2019/4 PERSONEL ALIMI DUYURUSU

ÖSYM aracılığıyla ilan edilen tercih kılavuzunda kadro ve alanları, tercih işlemlerinde bulunan kodlar ve anlamları tercih işlemlerine dair genel bilgiler yer aldı. Kurum paylaşımı yaptığı açıklamasunda bunun bunun yanında tercih işlemlerinin hangi zaman aralığında yapıldığını da aktardı. 

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak tercihler için ÖSYM aracılığıyla yayımlanan açıklama metni,

Sağlık Bakanlığının anlaşmali pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamı içinde istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Sağlık Bakanlığı KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 07-21 Ağustos 2019 tarihleri içinde yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih işlemleri, Ek’te bulunan KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu kaidelerina göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemlerinde kılavuzu incelemeleri önem arz etmektedir.

Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu