Biyografiler

Onur Ünlü kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Onur Ünlü kimdir, biyografi kategorimizde 24.06.1973 doğumlu ve mesleği Yazar olan Onur Ünlü biyografisini paylaşalım istedik. Onur Ünlü kimdir?, Onur Ünlü nereli?, Onur Ünlü kaç yaşında, tüm detaylar Onur Ünlü biyografi makalemizde..

Onur Ünlü kimdir? – Biyografisi

Onur Ünlü

Ünlü senarist Onur Ünlü, 24 Haziran 1973 senesinde Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü’nde bitirdiktan sonra aynı bölüm üzerinden Marmara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Edebiyatla da yakında zamandan ilgilenen ünlü senarist, 1993-1998 senelerı içinde kendine özgü ‘’Ah Muhsin Ünlü’’ mahlasını tercih ederek bir çok şiir yazmış ve bu şiirlerini de Gidiyorum Bu adlı kitapta toparlamıştır. Profesyonel anlamda ilk senaristlik görevini 1999 senesinde Deli Yürek adlı dizi ile yapmıştır. Birçok yapımın konusunu kaleme alan ünlü senarist, 2018 senesinde Gercek Kesit yapımını sinemaya uyarlayarak büyük yankı uyandırmıştır. Leyla ile Mecnun ekibiyle Leyla the Band adlı grubun davulculuğunu da üstlenen senarist başarısını burada da göstermiştir.

Onur Ünlü Ne Zaman Doğdu?

Ünlü senarist Onur Ünlü 24 Haziran 1973 senesinde dünyaya gelmiştir.

Onur Ünlü Boyu Kaç?

Onur Ünlü’nün boyu 1.75 metre olarak bilinmektedir.

Onur Ünlü Kaç Kilo?

Başarılı senarist Onur Ünlü 75 kilogram ağırlığındadır. 

Onur Ünlü Kaç Yaşında?

1973 senesinde doğan Onur Ünlü 47 yaşındadır.

Onur Ünlü Sevgilisi Kim?

2017-2018 senelerı güzel oyuncu Hazar Erkuvvetli ile ilişkisi başlayan Onur Ünlü ile Hazar Erkuvvetli ile aralarındaki yaş farkından dolayı büyük tartışmaları göğüslemişler ve ilişkilerine halâ daha sürdürmektedirler

Onur Ünlü Burcu Ne?

24 Haziran tarihinde doğan senarist Onur Ünlü, Yengeç burcudur.

Onur Ünlü Yapımları Neler?

Onur Ünlü’nün yapımları sırasıyla; Deli Yürek, İstanbul Şahidimdir, Görünmez Adam, Kalbin Zamanı, Büyük Buluşma, Körfez Ateşi, Beşinci Boyut, Polis, Sırça Köşk, Çocuk, Kısa’ca Ramazan: Kamil İnsan, Beş Şehir, Leyla ile Mecnun, Şubat, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Ben de Özledim, İtirazım var, Beş Kardeş, Görünen Adam, Cingöz Recai, Dudullu Postası, Gerçek Kesit: Manyak, Sevgili Komşum ve Topal Şükran ve Maceraları olarak bilinmektedir.

Onur Ünlü Nereden Mezun?

Başarılı senarist Onur Ünlü, Anadolu Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümlerinden mezun olmuştur. 

Onur Ünlü Nerede Doğdu?

Onur Ünlü 1977 senesinde Kocaeli’de dünyaya gelmiştir.

Onur Ünlü Esasen Nereli?

Kocaeli doğumlu olan ünlü senarist Onur Ünlü, aslen de Kocaelili’dir.

Onur Ünlü Instagram Hesabı?

Onur Ünlü’nün Instagram hesabı @onurunlutheofficial olarak bilinmektedir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu