Biyografiler

Neslihan Damla Akdemir kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Neslihan Damla Akdemir kimdir, biyografi kategorimizde 5 Ekim 1994 doğumlu ve mesleği Fenomen olan Neslihan Damla Akdemir biyografisini paylaşalım istedik. Neslihan Damla Akdemir kimdir?, Neslihan Damla Akdemir nereli?, Neslihan Damla Akdemir kaç yaşında, tüm detaylar Neslihan Damla Akdemir biyografi makalemizde..

Başlıklar

Neslihan Damla Akdemir kimdir? – Biyografisi

Neslihan Damla Akdemir (Danla Bilic )

İnternet âleminin ünlü fenomenlerinden olan Danla Bilic kimdir? Nerelidir? Ne Okumaktadır? Youtube’de kaç abonesi mevcuttur? Gelin hep birlikte tanıyalım.

Danla Bilic Kimdir?

Gerçek adı Neslihan Damla Akdemir olan Danla Bilic, 5 Ekim 1994 tarihinde Kütahya’da dünyaya geldi.

Danla Bilic ’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Danla Bilic, 1.65 boyunda ve 61 kilodur.

Danla Bilic’in Burcu Nedir?

Danla Bilic 5 Ekim 1994 doğumlu olduğundan Terazi burcudur.

Danla Bilic’in Eğitim Hayatı

Danla Bilic, üniversite eğitim hayatına Beyken Üniversitesi Psikoloji Bölümünde sürdürmektedir.

Danla Bilic İsmi Nerden Gelmektedir?

Danla Bilic, adını sürekli olarak Danla şeklinde yanlış yazmasından dolayı Danla olduğunu, Bilic kısmının ise Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Slaven Bilic’e hayranı olduğu için seçtiğini söylemiştir.

Danla Bilic’in Sosyal Medya Hayatı

Danla Bilic, internet kariyerine Twitter’da başlamıştır. 2015 sonlarında Danla Bilic, Alper Potuk, Nadir Çiftçi, Léonard Kweuke, Emre Çolak ve Thibaut Courtois gibi futbolcular ile Instagram üzerinde direkt mesaj yoluyla iletişime geçti ve bu bireyleri kandırmak için “Send me number” söz öbeğini içeren mesajlar yolladı. Futbolcuların verdikleri yanıtları Twitter’da yayımlayan Akdemir, sosyal platformnın ve çeşitli medya kuruluşlarının dikkatini çekti. Danla Bilic YouTube kanalını 2016 sonlarında açtı.  Bu tarihlerde kanala yüklenmiş “Yeditepe Üniversitesi %50 Burslu Kız Makyajı” adlı video kanalın tanınmasını sağladı. 2017 senesinde Akdemir’in YouTube ve Twitter platformlarındaki takipçi sayısı büyük bir artış gösterdi. Ağustos 2017’de kanalındaki videoları çeken kameraman Sinan Binay ile kavga etti ve Binay işten ayrıldı.Bu zamanlarda Akdemir’in Twitter’da az takipçisi varken yapmış olduğu ve kendisini bir trans birey gibi gösterdiği şakalar da tepki çekmiştir.

Danla Bilic Başarıları

•2017 – 44. Altın Kelebek Ödülleri – En İyi Youtuber/Instagrammer – Adaylık

•2018- 45. Altın Kelebek Ödülleri – En İyi Youtuber/Instagrammer – Adaylık

•2019-  Denebunu Ödülleri – 2019’un En İlham Veren Influencer’ı – Kazandı

Danla Bilic Sosyal Medya

Danla Bilic’in Instagram hesabı olan @danlabilic’in 5.4 milyon takipçisi bulunmaktadır. Twitter hesabında ise 2.5 milyon takipçisi mevcuttur. Danla Bilic’in Youtube hesabının 2.68 milyon abonesi mevcuttur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu