Biyografiler

Naya Rivera kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Naya Rivera kimdir, biyografi kategorimizde 12 Ocak 1987 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Naya Rivera biyografisini paylaşalım istedik. Naya Rivera kimdir?, Naya Rivera nereli?, Naya Rivera kaç yaşında, tüm detaylar Naya Rivera biyografi makalemizde..

Başlıklar

Naya Rivera kimdir? – Biyografisi

Naya Rivera

Naya Rivera Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Hangi Dizilerde Oynamıştır? Ne Zaman Ölmüştür? Ölüm Sebebi Nedir?

Naya Rivera Kaç Yılında Doğmuştur?

Naya Rivera 12 Ocak 1987 senesinde doğmuştur.

Naya Rivera Nerede Doğmuştur?

Naya Rivera, Kaliforniya doğumludur.

Naya Rivera Boyu Ve Kilosu Kaçtır?

Naya Rivera, 1.65cm boyunda ve 53 kilodaydı.

Naya Rivera Göz Rengi Nedir?

Naya Rivera’nın göz rengi kahverengidir.

Naya Rivera’nın Burcu Nedir?

Naya Rivera 12 Ocak doğumlu olduğundan dolayı Oğlak burcudur.

Naya Rivera’nın Kökeni Nereye Dayanmaktadır?

Rivera yarı Porto Rikolu, çeyrek Afrika ve çeyrek Alman kökenlidir.

Naya Rivera’nın Eşi Kimdir?

9 Temmuz 2014 tarihinde Ryan Dorsey ile Meksika’da evlenmiş olup 2015 senesinde bu evlilikten erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Naya Rivera Hangi Dizilerde Oynamıştır?

Rivera Henüz bebekken Kmart reklamlarında oynamıştır. Lakin ilk mühim oyunculuk deneyimi dört yaşındayken “Hillary Winston” kişiliği ile Eddie Murphy’ nin yapımcılığını yaptığı The Royal Family olmuştur. 2002 senesinde, B2K’nın ” Why I Love You” müzik videosunda yaşandı. Daha sonra 8 Simple Rules ve CSI: Miami dizilerinde yer almıştır. Naya Rivera 2009’da müzikal komedi dizisi Glee’ye Santana Lopez kişiliği olarak katılmıştır. 

Naya Rivera’nın Başarıları Nedir?

Naya Rivera 2011 yılı ALMA ödüllerinde ‘En İyi Kadın Televizyon Şarkıcısı’ ödülünü elde etmiştir.

Naya Rivera‘nın Ölüm Tarihi Ne Zamandır?

Naya Rivera’nın ölüm tarihi 8 Temmuz 2022’dir.

Naya Rivera Nasıl Ölmüştür?

8 Temmuz 2022 tarihinde, Kaliforniya eyaletine bağlı Ventura bölgesinde çarşamba günü bir tekne kiraladı. 4 yaşındaki oğlu Josey’le birlikte Piru Gölü’ne açılan genç oyuncudan bir daha haber alınamamıştır. Oğlu Josey, polis personelleri aracılığıyla sorgulanırken, annesiyle birlikte yüzmeye gittiklerini ama Rivera’nın geri dönmediğini söylemiştir. Küçük çocuğun ifadesiyle birlikte arama kurtarma çalışmalarına başlayan polis personelleri Rivera’nın kaybolmasından beş gün sonra 13 Temmuz’da cesedini gölden çıkartıp ve ölü olduğunu ilan etmiştir.

Naya Rivera’nın Ölüm Sebebi Nedir?

Yapılan otopsi neticesinde da 33 yaşındaki Rivera’nın ölüm nedeni belli olmuştur. Rivera’nın boğularak öldüğü belirlenmiş olup ve olay kayıtlara kaza olarak geçmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu