Biyografiler

Naci Görür kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Naci Görür kimdir, biyografi kategorimizde 9 Eylül 1947 doğumlu ve mesleği Akademisyen olan Naci Görür biyografisini paylaşalım istedik. Naci Görür kimdir?, Naci Görür nereli?, Naci Görür kaç yaşında, tüm detaylar Naci Görür biyografi makalemizde..

Başlıklar

Naci Görür kimdir? – Biyografisi

Naci Görür

Son zamanda ülkemizde git gide artan depremlerle alakalı açıklamalarda ve ikazlarda bulunan Naci görür bir deprem uzmanı ve profesördür. 2022 ocak ayında yaşanan Elazığ Depremi ile alakalı önceden yaptığı tahminlerle şaşırtan Naci Görür çok fazla araştırılan isimler içinde ilk sıralarda yer alamaya başladı. Naci Görür’in beklenen Marmara depremiyle alakalı şok iddialarda bulunması da, vatandaşların ilgisini çekmeye başladı. Şu anda 73 yaşında olan Prof.Dr. Naci Görür kimdir? Nerelidir? Eğitimleri nelerdir? Gelin hep birlikte daha yakında zamandan tanıyalım.

Prof. Dr. Naci Görür Kaç Yılında Doğdu?

9 Eylül 1947 senesinde Elazığ’da dünyaya gelmiştir.

Prof. Dr. Naci Görür’ün Aile Yapısı Nasıldır?

Naci Görür’ün Mustafa Görür adında bir abisi ve Güllü Görür adında bir kız kardeşi bulunmaktadır. Annesinin ismi Hatice Görür’dür. Marangozluk mesleğiyle uğraşan babası Ahmet Görür’dür. Lakin babasını halen 4 yaşındayken kaybetmiştir.

Naci Görür’ün Mesleği Nedir?

Jeoloji Mühendisi olarak anılır fakat kendisi deprem uzmanı ve profesör doktor unvanlarına da sahiptir.

Naci Görür Kaç Yaşındadır?

1947 senesinde doğan Naci Görür, şu anda 73 yaşındadır.

Naci Görür’ün Burcu Nedir?

Eylül ayında dünyaya gözlerini açan Görür’ün burcu Başak’tır.

Naci Görür’ün Göz Rengi Nedir?

Naci Görür kahverengi göz rengine sahiptir.

Naci Görür’ün Eşi Kimdir?

Naci Görür’ün eşi 1973 senesinden bu yana evli kaldığı ve iki çocuk annesi Ayten Akyıldız Görür’dür.

Naci  Görür’ün Eğitim Hayatı Nasıldır?

Naci Görür ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini memleketi Elazığ’da tamamlamıştır. Sene 1969’da İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nde üniversite yaşamı başlamıştır.Burada yüksek lisansını da tamamlayan Görür, Yüksek Mühendis unvanını almaya hak elde etmiştir.

Ardından Londra Üniversitesi Imperıal College’i bitirmiştir. Doktorasını ise yurt dışında sedimentoloji üzerine yapmıştır. Ülkesine dönen Görür,1989 senesinde profesörlüğe atanmıştır.

Naci Görür’ün Aldığı Ödüller Nelerdir?

Birçok alanda kendini yetiştirmeyi başaran Naci Görür’ün ilk ödülü TÜBİTAK’tan gelmiştir. Naci Görür 1983 yılına geldiğinde TÜBİTAK TEŞVİK ÖDÜLÜ’nü almaya layık görülmüştür.2004 Yılında ise NATO bilim ödülünün sahibi olmuştur.

Naci Görür Esasen Nerelidir?

Deprem uzmanı Naci Görür,aslen Elazığlı’dır.

Naci Görür’ün Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Twitter’da @nacigorur adıyla bilinen bir hesabı mevcuttur. Bu mecrada gündemin takipçisidir. Aynı zamanda deprem öngörülenlerini Twitter’dan paylaşmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu