Başvurular

MSB, EGM ve Jandarma En Az İlkokul Mezunu 43 Bin 187 Emniyet ve Askeri Personel Alıyorlar

MSB, EGM ve Jandarma En Az İlkokul Mezunu 43 Bin 187 Emniyet ve Askeri Personel Alıyorlar, iş başvuruları bölümünde MSB, EGM ve Jandarma En Az İlkokul Mezunu 43 Bin 187 Emniyet ve Askeri Personel Alıyorlar ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. MSB, EGM ve Jandarma En Az İlkokul Mezunu 43 Bin 187 Emniyet ve Askeri Personel Alıyorlar ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

MSB, EGM ve Jandarma En Az İlkokul Mezunu 43 Bin 187 Emniyet ve Askeri Personel Alıyorlar

Mart ayı içinde çok sayıda kamu kurumu personel alım ilanı yayımladı. Bu kurumlar aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında binlerce kişi istihdam edilecek.

Emniyet Personeli ve Askeri Personel olarak gerçekleştirilen bu alımlara dair;

* Alım yapacak kurumlar,

* Alım yapılacak kadrolar,

* İlan metinleri ve başvuru sürecine dair bilinmesi gerekenler

Tüm bu başlıkları siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Emniyet Personeli yahut Askeri Personel alım ilanı yayımlayan kamu kurumları içinde İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı yer alıyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine yapılacak olan personel alım ilanlarında bulunan kadro bilgileri şu biçimde,

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 13 BİN PERSONEL ALIMI

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine 13 bin anlaşmali er alımı yapılacak. Bu alımlara en az ilköğretim yahut yurt dışındaki dengi okul mezunu Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olan adaylar başvuru yapabilecek. 

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 22 BİN PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı Jandarma Genel Komutanlığı kendisine ait web sayfası üzerinden paylaşımı yaptığı bir açıklama ile 22 bin anlaşmali uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. İlana başvuruda bulunacak adayların en az lise mezunu olması isteniyor. 

İlanda bunun bunun yanında 40 bin adayın sınava çağrılacağı bilgisi verildi. Bu adayların %50’si (20.000 kişi) 2018 yılı KPSS’den (P3, P93, P94) en az (50) puan alanlardan, %50’si (20.000) ise 2018 yılı KPSS’ye hiç girmeyenler ile sınava giren fakat (50)’nin altında puan alanlardan seçileceği bilgisi verildi. 

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8 BİN 147 PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı EGM bünyesinde 81 ilde görevlendirmek üzere 8 bin 147 Bekçi alımı yapıyor. Bu alımlarda 8 bin bekçi il ve ilçe merkezlerinde 147 bekçi ise İstanbul ve Ankara’da bulunan bazı köylerde görevlendirilecek. Alımlara en az lise mezunu, askerliğini yapmış ve 31 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

İLAN METİNLERİNİ GÖRÜNTÜLEME

İlanlara dair tüm ayrıntı kısmı aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı 22 bin uzman erbaş alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Savunma Bakanlığı 13 bin anlaşmali er alım ilanı için TIKLAYINIZ

Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanları İçin Bizleri Takip Edin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu