Biyografiler

Metin Feyzioğlu kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Metin Feyzioğlu kimdir, biyografi kategorimizde 07.07.1969 doğumlu ve mesleği Avukat olan Metin Feyzioğlu biyografisini paylaşalım istedik. Metin Feyzioğlu kimdir?, Metin Feyzioğlu nereli?, Metin Feyzioğlu kaç yaşında, tüm detaylar Metin Feyzioğlu biyografi makalemizde..

Başlıklar

Metin Feyzioğlu kimdir? – Biyografisi

Metin Feyzioğlu (Türkiye Barolar Birliği’nin 8. Başkanı)

Türkiye Barolar Birliği Başkanı olan Metin Feyzioğlu Kimdir? Ne zaman doğmuştur? Ne Okumuştur? Kimin Torunudur? Gelin hep birlikte Metin Feyzioğlu’nu tanıyalım… 

Metin Feyzioğlu Kimdir?

Metin Feyzioğlu, 7 Temmuz 1969 İstanbul, Kadıköy doğumludur.  Birgül Feyzioğlu ile evli olan Metin Feyzioğlu 2 çocuk babasıdır. Metin Feyzioğlu, 50 yaşındadır. 

Metin Feyzioğlu’nun Ailesi Kimdir?

Metin Feyzioğlu, Turhan Feyzioğlu ve Leyla Feyzioğlu’nun kızı Saide Buçukoğlu ile Mehmet Buçukoğlu çocuğudur. Metin Feyzioğlu’nun annesi doğumundan 2 saat sonra vefat etmiştir. Bundan dolayı Metin Feyzioğlu çocukluğunu Ankara’da anneannesi ve dedesinin yanında geçirdi. Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin en kısa süreli başbakanlığını yapan Turhan Feyzioğlu’nun torunudur.

Metin Feyzioğlu’nun Eğitim Ve Kariyer Hayatı

Metin Feyzioğlu, 1986 senesinde TED Ankara kolejini bitirdi. Ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Metin Feyzioğlu, 1990 senesinde üniversiteden mezun olmuştur. 1991 senesinde Ankara Barosu’na kayıt olan Metin Feyzioğlu, 1992 senesinde ise bitirdiğı Kamu Hukuku bölgesindeki yüksek lisansının ardından 1995 senesinde doktor unvanını aldı. Metin Feyzioğlu, 1996 senesinde mezun olduğu fakülteye Ceza Hukuku alanında yardımcı doçent olarak atandı.  Feyzioğlu, bunun bunun yanında Columbia Üniversitesi’nden Hukuk İngilizcesi sertifikasını aldı. Metin Feyzioğlu, 2002 senesinde Doçent, 2005 senesinde Profesör oldu. Feyzioğlu 2007 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı oldu ve dekanlık görevini bir yıl boyunca sürdürdü. Metin Feyzioğlu, 1991 senesinden beri kayıtlı olduğu Ankara Barosu’nun 10 Ekim 2010 tarihinde gerçekleşen 61. Olağan Genel Kurulunda kullanılan oyların %58’ini alarak başkanlığa seçilmiştir. Feyzioğlu, 62. Olağan Genel Kurulu’nda da oyların %60’ını alarak tekrar başkan seçilmiştir. Feyzioğlu, 18 Temmuz 2012 tarihinde Bilim Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından CHP Parti Meclisi üyesi olmuştur. Lakin Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği’nin 32. Olağan genel kurulunda 447 delegenin 209’unun oyunu alarak 26 Mayıs 2013 tarihinde Türkiye Barolar Birliği’nin 8. Başkanı seçildi ve parti meclisi kullanıcı hesabınden istifa etmiştir.

Metin Feyzioğlu’nun Kitapları

●2013- Türkiye Ağaca Neden Sarıldı?

●2015- Çıkış Yolu

Metin Feyzioğlu’nun Kazandığı Ödüller

●İnsan Hakları ve Demokrasi Ödülü

●Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü

●Adnan Kahveci Devlet Adamı Onur Ödülü

Metin Feyzioğlu Sosyal Medya

Metin Feyzioğlu, @ metinfeyziogluisimli Instagram hesabında 343 bin takipçisi bulunmaktadır. Aynı zamanda Twitter’da da (@metinfeyzioglu) 2.2 milyon takipçisi bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu