Başvurular

Merkez Bankası Kadrolu Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımladı

Merkez Bankası Kadrolu Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımladı, iş başvuruları bölümünde Merkez Bankası Kadrolu Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımladı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Merkez Bankası Kadrolu Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımladı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Merkez Bankası Kadrolu Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü paylaşımı yaptığı bir açıklama ile personel alımı yapacağını ilan etti. Tam zamanlı ve kadrolu olarak vazifeye alınacak bu kadro için Bilgisayar Mühendisi alımı yapılacak ve bu kadro için 25 personel istihdam edilecek. 

İlanda bulunan başvuru şartları ve diğer detaylar şu biçimde;

BAŞVURU ŞARTLARI

Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek olan personel kadroları için başvuru yapacak adayların öğrenim, kamu personeli seçme sınavı puan şartı ve yabancı dil puan şartı gibi koşulların yanında devlet kurumlarına memur alımlarında aranan genel koşullar da talep ediliyor. 

TCMB aracılığıyla yayımlanan başvuru koşulları şunlar:

* 01.01.1987 ve ardından doğmuş olmak.

* Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak bireylerde aranan genel şartları sağlamak.

* En az dört yıllık eğitim veren Türkiye yahut yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak.

* Son başvuru tarihi saygınlığıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

* Son başvuru tarihi saygınlığıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puan almış olmak. 

*  Son başvuru tarihi saygınlığıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puan almış olmak. 

İLANA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanına başvuru süreci 26 Ağustos tarihinde ekranlara gelecek. Adaylar başvurularını 3 eylül tarihine kadar yapacaklar. Başvurular ilan metninde bulunan evrakların kurumun alakalı birimlerine teslim edilmesi suretiye tamamlanacak. 

Haberimizin altında bulunan ilan metninden bu evrakları görüntüleyebilirsiniz.

İlan Metni Görsel Gösterim

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu