Biyografiler

Melek Mosso kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Melek Mosso kimdir, biyografi kategorimizde 11 Kasım 1988 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan Melek Mosso biyografisini paylaşalım istedik. Melek Mosso kimdir?, Melek Mosso nereli?, Melek Mosso kaç yaşında, tüm detaylar Melek Mosso biyografi makalemizde..

Başlıklar

Melek Mosso kimdir? – Biyografisi

Melek Mosso

Melek Davarcı ( Melek Mosso)Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır?

Melek Mosso Kaç Yılında Doğdu?

Melek Mosso 11 Kasım 1988 senesinde doğmuştur. 

Melek Mosso Nerede Doğdu?

Kayseri doğumludur. 

Melek Mosso Esasen Nereli?

Esasen Kayserilidir. 

Melek Mosso Kaç Yaşında?

1988 yılı doğumlu olduğu için 31 yaşındadır. 

Melek Mosso Boyu Ve Kilosu Kaç?

Melek Mosso 163 cm boyunda ve 53 kilodadır.

Melek Mosso Göz Rengi Ne?

Göz rengi kahverengidir. 

Melek Mosso Burcu Ne?

11 Kasım günü doğumlu oldu için Akrep burcudur. 

Melek Mosso Sevgilisi Kim?

Sevgilisinin kim olduğu bilinmemektedir. 

Melek Mosso Nereden Mezun Oldu?

Melek Mosso dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitim hayatına sürdü. Lise zamanında yan flüt çalmaya başlamıştır. Üniversite öğrenimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Öğrenim yaşamı boyunca korist ve solistlik yapmıştır.

Melek Mosso Ne İş Yapıyor?

Melek Mosso eğitimini bitirdiktan sonra geldiği İstanbul’da Kadıköy – Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını arttırmıştır. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırlayan Mosso çeşitli müzik yarışmalarına katılarak ödüller elde etmiştir. Müzisyen dostları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi. Melek Mosso’nun, Yıldız Tilbe’nin “Vursalar Ölemem” isimli şarkısını yeniden yorumladığı videosu 85 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır. No.1’in TV dizisi Çukur için yapılan “Hiç Işık Yok” isimli şarkısında No.1’e eşlik etti ve bu parça 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca “Hiç Işık Yok” isimli parça No.1’in “Siyah Bayrak” albümünde yer aldı. 2018 senesinde söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi “Kedi” ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer almıştır.

Melek Mosso Sahneden İndirilme Olayı Ne?

Melek Mosso, ile ilgili yapılan “Melek Mosso’nun ağır siyasi göndermeleri konseri yarıda kesti” haberi ile alakalı Instagram hesabından bir açıklama paylaştı. Melek Mosso açıklamasında şunları söylemiştir: “Toplumsal cinsiyet eşitsizliği yüzünden katledilen kadın dostlarımın ruhuna, her konserimde armağan ettiğim ve ‘İstanbul anlaşmasi yaşatır’ dedikten sonra dile getirdiğim ‘Keklik Gibi’ türküsü söylenenin aksine ayakta alkışlanmıştır. Konserde olan tanıdıkları bu söylemden rahatsız olup, polisi arayıp beni sahneden inmeye zorlamışlardır. Saygımızı hiç bozmadan, polisimize zorluk çıkartmadan sahneden indik ve bunun ile ilgili olaylar büyümesin diye asla konuşmadık. Lakin görüyorum ki yanlış yapmışız. Konuyu siyasi bir yöne çekmeye çalışmak manasızdır. Konserin bütün ses kaydı elimizde mevcuttur.”

Melek Mosso’nun Şarkıları Ne?

•Vursalar Ölemem 

•Arzular Arsız

•Bana yalan dile getirdiler 

•Umrumda Değil

•Dilek Taşı 

•Gölgen Yeter

•Kedi

•Yalnız Gece 

•Ben Varım 

•Keklik Gibi

•Taksi

•Sarıla Sarıla

•Işıklar Var

Melek Mosso’nun Instagram Hesabı Ne?

@melekmosso’nun 224 bin takipçisi mevcuttur.

Melek Mosso’nun Twitter Hesabı Ne?

@MelekMosso’nun 59 bin takipçisi bulunmaktadır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu