Başvurular

Mayıs Ayı KPSS’li/KPSS’siz En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alım İlanları

Mayıs Ayı KPSS’li/KPSS’siz En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alım İlanları, iş başvuruları bölümünde Mayıs Ayı KPSS’li/KPSS’siz En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alım İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Mayıs Ayı KPSS’li/KPSS’siz En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alım İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Mayıs Ayı KPSS’li/KPSS’siz En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alım İlanları

Nisan ayının tamamlanmasıyla çok sayıda kamu kurumu aracılığıyla ilan edilen personel alımı için süreç doldu. Kurumların yeni ilanları yayımlandı. 

Bu bağlamda Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarının tamamını haberimizin detay kısmında bir araya getirdik. 

DPB’de ilan edilen başvuru süreci devam eden anlaşmali personel, sürekli olarak işçi ve KPSS B Grubu personel alım ilanlarını siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

DPB’DE YAYIMLANAN KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

DPB’de yayımlanmış ve başvuru süreci devam eden alım ilanları 3 farklı bölümde yer alıyor. Bu kategorileri yukarıda anlaşmali personel, sürekli olarak işçi ve KPSS B Grubu personel alım ilanları olarak siz değerli okurlarımıza aktardık. 

Bu statülerde yapılacak alımlar için ilan yayımlayan kamu kurumlarına ayrıntılar şu biçimde,

Sürekli İşçi Alım İlanları

DPB’de yayımlanan bir sürekli olarak işçi alım ilanı yer alıyor. Bu sürekli olarak işçi alım ilanı Vakıflar Bölge Müdürlüğü aracılığıyla 30 Nisan tarihinde yayımlandı. 

KPSS B Grubu Personel Alım İlanı

KPSS B Grubu kapsamı içinde personel alımı yapacağını duyuran kurum ise TÜBİTAK oldu. TÜBİTAK 19 Nisan tarihinde ilan ettiği ilanında 142 personel alımı yapacağını açıkladı. 

Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı’nda anlaşmali personel kadrosu için yayımlanan personel alım ilanlarının sayısı 9. Dokuz farklı kamu kurumu çeşitli tarihlerde yayımladıkları alım ilanlarında farklı kadrolarda personel alımları bulunacağını açıkladı. 

Bu kurumların listesi; Kocaöz Belediye Başkanlığı, Marmara Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sekreterlik,Sayıştay Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı.

BAŞVURU KOŞULLAR NELER?

Sözleşmeli personel, sürekli olarak işçi ve KPSS B Grubu personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları yayımladıkları ilanlarında adaylardan talep edilen koşullara dair de ayrıntılı bilgi verdiler. 

Her kadro için ayrı ayrı koşullar talep eden kamu kurumları genelde aşağıda bulunan maddelere haiz olunmasını gerektiğini açıkladıler.

Adayların Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan 657 sayılı kanunun 48. maddesine haiz olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre tespit edilen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf yahut tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların tespit ettiği yaş aralığında bulunmak.

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR İÇİN

Yukarıda bulunan ilanlara dair ayrıntılar ve ilan metinleri için aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel alım ilanı ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

Gaziantep Üniversitesi personel alım ilanı ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sekreterlik personel alım ilanı ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

Sayıştay Başkanlığı personel alım ilanı ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alım ilanı ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

Kayseri Erciyes Üniversitesi personel alım ilanı ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK 142 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Vakıflar Genel Müdürlüğü sürekli olarak işçi alım alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kocaöz Belediye Başkanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Marmara Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Gaziantep Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu