Başvurular

KPSS’siz Kura İle ve KPSS Puanıyla İlan Edilen 82 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Başladı

KPSS’siz Kura İle ve KPSS Puanıyla İlan Edilen 82 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Başladı, iş başvuruları bölümünde KPSS’siz Kura İle ve KPSS Puanıyla İlan Edilen 82 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Başladı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. KPSS’siz Kura İle ve KPSS Puanıyla İlan Edilen 82 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Başladı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

KPSS’siz Kura İle ve KPSS Puanıyla İlan Edilen 82 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Başladı

Kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanları içinde bulunan Türkiye Vagon Sanayi (TÜVASAŞ) ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü personel alımları için başvuru süreci başladı.

İki kurum aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında bulunan kadro kontenjan ayrıntı kısmı ile ilanlara başvuru şartlarını siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. İşte bilinmesi gereken detaylar;

TÜVASAŞ PERSONEL ALIM İLANI

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanı ilk kez Devlet Personel Başkanlığı üzerinden adaylara açıklamaldu. KPSS şartının olmadığı personel alım ilanında çeşitli meslek gruplarından 26 personel alımı bulunacağı belirtildi. 

Farklı eğitim öğrenim düzeylerinden mezun adaylar için yayımlanan personel alım ilanlarında bulunan açık kadrolar şunlar; Marangoz, Boyacı-Metal, Motor Test Teknisyeni, Topoğraf(Diğer Topoğraflar), Raylı Sistemler Mekotronik Teknisyeni, Elektrik Teknisyeni, Elektronik Teknisyeni.

DEVLET TİYATROLARI PERSONEL ALIM İLANI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında da alımların işçi kadrolarına bulunacağı bildirildi. KPSS puan sıralaması esasına göre ve KPSS şartsız kura esasına göre yapılacak alımlarda toplam 56 personel istihdam edilecek. 

Farklı öğrenim durumuna adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanında bulunan açık kadrolar şunlar; Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Aşçı, Yer Gösterici (Sinema-Tiyatro), Şoför (Yolcu Taşıma), Kapıcı-Kaloriferci, 

BAŞVURU KOŞULLARI NEDİR?

Türkiye Vagon Sanayi (TÜVASAŞ) ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü aracılığıyla yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru koşulları devlet kurumlarına personel alımlarında sağlanması gereken koşullar ile mesleki özelliklerden meydana geliyor. 

Türk Vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak. Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/yahut Arşiv Araştırması olumlu yanıtlanmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli yahut muaf olmak) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak. Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü isteklerinde gösterilen son başvuru tarihi saygınlığıyla gösterilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

Bu koşulların dışında adayların sağlamaları gereken en mühim koşul ise alımların ilan edilen meslek gruplarının şartlarının sağlanması. Bu bağlamda kurumlar adaylardan sertifika yahut belge isteyebilirler. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzeriden yapacaklar.

İŞKUR üzerinde ilanlara ulaşmak isteyen adaylar;

* İŞKUR iş ilanları sayfasını açın. 

* Burada İşyeri Unvanı yazan yere; 

* Türkiye Vagon Sanayi ilanı için TÜVASAŞ TÜRKİYE VAGON SAN.A.Ş. yazıp ara butonuna basın.

* Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için ise DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE yazıp ara butonuna basın. 

İlan Metinleri

TÜVASAŞ İlanı için TIKLAYINIZ

Devlet Tiyatroları ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu