Başvurular

KPSS Puanıyla ve KPSS’siz Belediye Memuru ile Belediye İşçisi Alımı için 29 Şehirde İlan Yayımlandı

KPSS Puanıyla ve KPSS’siz Belediye Memuru ile Belediye İşçisi Alımı için 29 Şehirde İlan Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde KPSS Puanıyla ve KPSS’siz Belediye Memuru ile Belediye İşçisi Alımı için 29 Şehirde İlan Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. KPSS Puanıyla ve KPSS’siz Belediye Memuru ile Belediye İşçisi Alımı için 29 Şehirde İlan Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

KPSS Puanıyla ve KPSS’siz Belediye Memuru ile Belediye İşçisi Alımı için 29 Şehirde İlan Yayımlandı

Belediye Başkanlıkları .çeşitli platformlar yada kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları açıklamalar ile çok sayıda personel alımı yapmaya sürdürmektelar. 

Çok sayıda aday belediye ilanlarını başvuru süreci bi hayli kısa olduğu için takip edemiyor. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS şartsız yayımlanan belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için Kamuilanlari.com olarak bu ilanları tüm ayrıntı kısmı ile sizlerle paylaşmak istedik. 

İşte il il, kadro kadro sıralı belediye personeli alım ilanları. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye başkanlıkları ve belediye başkanlıklarına bağlı birimler aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanları 28’den fazla şehir için yayımlandı. İlanlarda bunun bunun yanında bu şehirlerin çok sayıda ilçesi de belediye personeli alım ilanları yer alıyor. 

Kamuilanlari.com olarak alım yapılacak şehirlerin listesini siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. İşte belediye memuru yada belediye işçisi alımı yapılacak olan şehirler;

İl İl Alım Yapılacak 29 Şehir

Aydın, Muğla, Çanakkale, Çankırı, İzmir, İstanbul, Ankara, Çorum, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar, Bursa, Tekirdağ, Isparta, Ordu, Kırklareli, Erzurum, Adana, Düzce, Antalya, Hatay, Mersin, Yalova, Sinop, Yozgat, Kayseri, Tokat, Konya.

BELEDİYE MEMURU VE İŞÇİSİ KADROLARI

Belediye personeli alımlarında çoğunlukla adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. İlanlara yapılan alımlardan en belirleyici özellikler öğrenim şartı ve alım yapılacak pozisyonun mesleki gereklilikleri oluyor. 

Bu çerçevede alımlarda onlarca kadroda personel alım ilanı yer alıyor. Hem memur kadrolarında hemde işçi kadrolarına bulunan bu açık kadrolar gruplar halinde şu biçimde;

Memur Grubu Kadroları

Memur Personel kadroları için yayımlanan personel alım ilanlarında bulunan açık kadrolar: Ofis ve Büro Memuru alım ilanları ilk sırada yer alıyor. Bunun bunun yanında ilan metinlerinde düz memur, vezne ve tahsilat memuru, zabıta memuru, danışma memuru, basın personeli, halkla ilişkiler memuru, idari işler memuru, yönetim kadroları için memur alımları, mühendis, tekniker ve teknisyen gibi kadrolarda alımlar. öğretmen, eğitmen, usta öğretici kadroları, sağlık memuru pozisyonları. 

İşçi Grubu Kadroları

Belediye İşçisi poziyonlarında yapılacak olan personel alımları ise genelde beden işçisi kadrosu için yayımlanıyor. Bunun bunun yanında belediye ilanlarında çok sayıda şoför, güvenlik, iş maklinesi operatörleri kadroları içinde ilanlar yer alıyor. Bu kadroların dışında bunun bunun yanında belediye başkanlıkları çöp toplama işçisi, büro işçisi, hizmetli, temizlik personeli, inşaat işçisi, sağlık işçisi, saha personelleri, kazı işçileri, hasta bakım personelleri ve bu tür kadrolarda personel alımları yapacaklarını ilan ediyorlar. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için belirleyici olan koşullar mesleki özellikler. Bunun dışında bulunan koşullar ise genel başlıkları ile şu biçimde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,  Belediyeler aracılığıyla yayımlanan ilanlarda bulunan pozisyonlar için tespit edilen eğitim şartını sağlamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum aracılığıyla tespit edilen yaş aralığında bulunmak diğer mühim şartlar. 

İLANLARA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını belediyelere şahsen yapacaklar. Belediye başkanlıkları ilan metinlerinde başvuru evraklarını yayınlıyorlar. O evrakları derleyecek adaylar ilanlara bizzat başvuruda bulunacaklar. 

Çok Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Belediye başkanlıkları aracılığıyla yayımlanan bir iki yahut üç günlük başvuru süreçleri ilana çıkıyor. Adayların başvuru sürecini iyi takip etmesi ve başvurularını biran önce yapmaları isteniyor. 

İlanlara dair ayrıntı kısmı aşağıda bulunan bağlantı üzerinden varabilirsiniz.

Belediye Başkanlıkları için memur ve işçi alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarından anında haberdar olmak için uygulamalarımızı telefonunuza indirin. 

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu