Başvurular

KPSS Puan Sıralamasına Göre 40 Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor

KPSS Puan Sıralamasına Göre 40 Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor, iş başvuruları bölümünde KPSS Puan Sıralamasına Göre 40 Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. KPSS Puan Sıralamasına Göre 40 Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

KPSS Puan Sıralamasına Göre 40 Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kendisine ait kurumsal internet sitesi üzerinden paylaşımı yaptığı personel alım ilanları ile alakalı birimlerinde personel alımı yapacağını ilan etti. 

Banka aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında bulunan iki ilanıda tüm ayrıntı kısmı ile siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

Merkez Bankası aracılığıyla yayımlanan ilk personel alım ilanında alımların Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacağı açıklamaldu. TCMB’nin ikinci personel alım ilanı ise kurumun Ankara’da faaliyet gösteren Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine yapılacağı bilgisi verildi.

Söz konusu iki personel alım ilanında toplam 40 kadrolu memur alımı yapılacağı ilan edildi. Bu alımlara dair detaylar ise şu biçimde;

MERKEZ BANKASI 25 MEMUR ALIM İLANI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan kadrolu memur alımlarında 25 personel istihdam edilecek. İlana göre Bilgisayar Mühendisi kadrosuna yapılacak alımlara aşağıda bulunan şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

01.01.1987 ve ardından doğmuş olmak. Bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak. Son başvuru tarihi saygınlığıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

KPSS ve YDS Şartı: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puan almış olmak. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP1 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

MERKEZ BANKASI 15 MEMUR ALIM İLANI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Ankara’da bulunan birimleri bünyesinde hizmet veren Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine 15 Memur alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu personel alımı tek bir kadrodan olacak ve alımlar Araştırmacı pozisyonuna olacak. İlan için tespit edilen şartlar ise şu biçimde;

01.01.1989 ve ardından doğmuş olmak. Son başvuru tarihi saygınlığıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında bir defadan fazla elenmemiş olmak

Öğrenim Şartı: En az dört yıllık eğitim veren iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan adaylar ile iktisat, finans, finansal matematik bölümlerinden mezun olmak.

KPSS ve YDS Şartı: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puan almış olmak. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP1 puan türünden en az 80 puan almış olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru süreci Ağustos ayının son haftasında ekranlara gelecek ve Eylül ayının ilk günlerinde sona erecek. İlanlara dair tüm detaylar için aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz.

25 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

15 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu