Başvurular

Kamuda İşçi Olmak İsteyen Adaylar! Yeni TYP İlanları Yayımlandı

Kamuda İşçi Olmak İsteyen Adaylar! Yeni TYP İlanları Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde Kamuda İşçi Olmak İsteyen Adaylar! Yeni TYP İlanları Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Kamuda İşçi Olmak İsteyen Adaylar! Yeni TYP İlanları Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Kamuda İşçi Olmak İsteyen Adaylar! Yeni TYP İlanları Yayımlandı

İŞKUR üzerinden yeni TYP personel alım ilanları yayımlandı. Kurum aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında çeşitli şehirlerde bulunan kamu kurumlarına personel alımları bulunacağı açıklamaldu. 6 yahut 9 aylık sürelerle yapılan personel alımlarına dair bilinmesi gerekenleri Kamu İlanları olarak siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz.

YENİ TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Gün aşırı güncellenen TYP personel alım ilanlarında günün ilanları yayımlandı. Çok sayıda şehirde bulunan kamu kurumlarına yapılacak personel işçi alımları ayrıntı kısmı şu biçimde;

TYP Personel Alımı Yapılacak Şehirler

TYP ilanı yayımlayan kamu kurumlarının olduğu şehirler içinde Antalya, Isparta, Bilecek, Kastamonu, Şırnak, Kırıkkale, Edirne ve Kırşehir yer alıyor. 

Alım Yapacak Kurumlara Dair Açıklamalar

TYP personel alımı için yukarıda bulunan şehirlerde bulunan kurumlar içinde  İl Tarım Orman Müdürlükleri, Sosyal Hizmet Birimleri, Adalet Bakanlığı birimleri, adliyeler, belediye başkanlıkları, il müftülükleri, hastaneler, okullar gibi kurumlar yer alıyor.

TYP PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan başvuru koşullarını sağlamak zorundular. Her aday için geçerli olan bu koşulları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. 

TYP Personel Alım İlanı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANI BAŞVURU SÜRECİ

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların diğer bir dikkat etmeleri gereken nokta başvuru süreci. Yayımlanan ilanlara başvurular en erken 8 Şubat tarihinde sona erecek. Adaylar bu süreden önce başvurularını İŞKUR Müdürlüklerinden şahsen yapabilecekleri gibi İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik olarak yapabilirler. 

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP ilanlarına dair ayrıntı kısmı aşağıda bulunan bağlantı üzerinden görüntüleyebilirler.

İlanları görüntülemek isteyen adaylar aşağıda bulunan tıklayarak TYP personel alım ilanı arama sayfasına ulaşacaklar. Bu sayfada bulunan Ara butonuna basan adaylar ilanları görüntüleyebilirler. Adaylar bunun bunun yanında bu sayfada bulunan şehir kısmını doldurarak da ilanları şehre göre görüntüleyebilirler. 

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu