Başvurular

Kadrolu Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları

Kadrolu Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları, iş başvuruları bölümünde Kadrolu Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Kadrolu Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Kadrolu Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza farklı kamu kurumlarının yayımladıkları tüm memur ve işçi alım ilanlarını aktarıyoruz. Bu haberimizin detay kısmında de siz okuyucularımıza Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımladıkları ilanlar kadrolu memur alımı yapacağını ilan eden kurumları bir araya getirdik. 

KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

DPB üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapacağını ilan eden 3 farklı kamu kurumu yer alıyor. Bu kamu kurumları içinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Türkiye Elektrik Dağıtım Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı yer alıyor. 

Bu ilanlara ilişkin detaylar ise şu biçimde,

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında 15 uzman yardımcı alımı yapacağını ilan etti. En az lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanına en az 80 KPSS puanına sahip adaylar başvuruda bulunabiliyorlar. 

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 10 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Söz konusu ilana başvuruda bulunmak için adayların en az 75 KPSS puanına sahip olması gerekiyor. İlana başvurular için hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birinden mezun olmak gerekiyor. 

Dışişleri Bakanlığı ise paylaşımı yaptığı personel alım ilanında 5 Hukuk müşaviri alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu alım ilanına ise KPSS’den en az 80 almış adayların başvuruları kabul edilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak için adayların tamamının sağlamaları gereken başvuru koşulları yer alıyor. Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan bu genel başvuru koşullarına ek olarak adayların asıl belirleyici olan özel şartlara da haiz olması isteniyor. 

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Bu şartın dışında adayların bunun bunun yanında sağlık şartını da sağlamaları isteniyor. Buna göre adayların 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.” şartına haiz olmaları gerekiyor. En son ise adayların Güvenlik soruşturması ve/yahut arşiv araştırması neticesinde, atanmaya engel bir durum bulunmaması gerekiyor. Özel şartlar içinde Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı, YDS puan şartı, yaş şartı, askerlik, deneyim belge ve sertifika gibi koşullar yer alıyor.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanları için yayımlanan ilan metinlerini görüntülemek isteyen adaylar aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirler.

TEDAŞ Personel alım ilanı

Kamu Gözetimi Kurumu personel alım ilanı

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Alım İlanı Yayımladı

Kadrolu Memur alım İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu