Başvurular

İzmir Ekonomi Üniversitesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2020

İzmir Ekonomi Üniversitesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2020, iş başvurusu bölümünde İzmir Ekonomi Üniversitesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2020 ile alakalı detaylara yer verdik.. İzmir Ekonomi Üniversitesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2020 ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

İzmir Ekonomi Üniversitesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2020


Share on FacebookShare on Facebook
Tweet about this on TwitterTweet about this on Twitter
Share on LinkedInShare on LinkedIn

izmir-ekonomi-universitesiizmir-ekonomi-universitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi İş Başvuru Formu

İzmir Ekonomi İş Başvurusu yaparak İzmir Ekonomi’nin ailesine katılabilirsiniz. Aynı zamanda İzmir Ekonomi iş ilanlarına bakabilir dilediğiniz ilana iş başvurusu uygulayabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi veya kısaca İEU (İngilizceİzmir University of Economics, kısaca IUEİzmir’de 14 Nisan 2001[1] tarihinde resmen kurulan vakıf üniversitesi. Hem İzmir hem de Ege Bölgesi‘nin ilk vakıf üniversitesidir.[2] Eğitim dili İngilizce’dir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, T.C. Anayasası, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri ışığında “İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı” aracılığıyla[2] 14 Nisan 2001 tarih ve 24373 sayılı Resmi Gazete’de yayına giren 4633 sayılı Kanun ile 2 fakülte, 5 yüksekokul, 2 enstitü olarak resmen kurulmuştur.[1]Kanunun çıktığı 14 Nisan günü de her sene üniversite’nin kuruluş tarihi olarak kutlanmaktadır.[1]

1 Temmuz 2001 tarihinde ise üniversitenin İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet Piriştina’nın önerisi üzerine Grand Plaza otelinin yerine kurulmasına karar verilmiştir.[1]Güçlendirme ve tadilat çalışmaları neticesinde açılan üniversitede ilk yıl 288 öğrenci eğitim gördü. 22 Ekim 2001’de dersler başladı ve 26 Ekim 2001 tarihinde ise resmi açılış merasimi gerçekleştirildi.[1] Açılış 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ilk dersiyle yapıldı.[1]

Başvurmak için tıklayın.


Share on FacebookShare on Facebook
Tweet about this on TwitterTweet about this on Twitter
Share on LinkedInShare on LinkedIn

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu