Başvurular

İŞKUR’dan 56 Bin 277 İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Personel Eleman Alımları

İŞKUR’dan 56 Bin 277 İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Personel Eleman Alımları, iş başvuruları bölümünde İŞKUR’dan 56 Bin 277 İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Personel Eleman Alımları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. İŞKUR’dan 56 Bin 277 İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Personel Eleman Alımları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

İŞKUR’dan 56 Bin 277 İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Personel Eleman Alımları

İş arayan vatandaşların en sık ziyaret ettiği platformlardan olan Türkiye İş Kurumu’nun internet sayfasında yeni ilanlar yayımlanmaya sürdürmekte. 

Bu çerçevede haftanın son gününde İŞKUR’da bulunan ve başvuru süreci devam eden tüm alım ilanlarını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 

Bu alım ilanları çok sayıda kurum ve firma aracılığıyla onlarca pozisyonda personel istihdamı adına yayımlandı. Bu bağlamda ilanlarda bulunan kadroları ve İŞKUR ilanlarına başvuru ayrıntı kısmını sizlerle birlikte inceliyoruz. 

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANI

İŞKUR personel alım ilanlarını incelemek isteyen adaylar için ilk kez alımların çok büyük bir kısmı özel sektör firmalarınca yapılıyor. İlanlarda bunun bunun yanında kamu kurumları ve kamu kurumlarının altı birimleri içinde ilanlar yer alıyor. 

İlanlar içinde en az okur yazar düzeysinde yüzlerce işçi alım ilanı yer alırken bu adaylardan mesleki yeterlilikleri sağlamaları isteniyor. Bunun dışında farklı öğrenim düzeylerinden mezun adaylar içinde da çok sayıda alanda alım yapılıyor. 

Bu ilanlarda lise, önlisans, lisans mezunu adaylar için alımlar mevcutken bazı kurum veya firmalar alım ilanlarında lisansüstü eğitim, yükseklisans şartı ile ilan yayımlıyorlar.  

PEKİ ALIMLAR HANGİ KADROLARDA YAPILIYOR?

Haberimizin başında dile getirdiğimiz gibi alımların çok büyük bir kısmı özel sektör firmalarınca işçi pozisyonlarına yapılıyor. 

Toplam 56 bin 277 personel alım ilanının olduğu alımlarda 500’den fazla iş ilanı bulunan meslek gruplarını ve o meslek grupları için belirlene kontenjan ayrıntı kısmını siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz.

Alım Yapılacak Kadrolar – En Fazla Alım İlanı Bulunan Meslek Grupları

Yayımlanan ilanlara göre halen başvuru süreci devam eden alımlarda en fazla ilan bulunan meslek grupları şunlar:

Beden İşçisi (Genel) 9165, Turizm Ve Otelcilik Elemanı 2468, Temizlik Görevlisi 2325, Makineci (Dikiş) 2283, Garson (Servis Elemanı) 2277, Satış Danışmanı / Uzmanı 1951, Kasiyer 888, Güvenlik Görevlisi 843, Konfeksiyon İşçisi 800, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 777, Reyon Görevlisi 725, Ön Muhasebeci 676, Aşçı 547, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 523, Şoför-Yük Taşıma 523.

Bu kadroların bunun yanında her meslek grubuna göre ilan yer alıyor. Bu ilanları aşağıda aktardığımız biçimde görüntüleyebilirsiniz.

İLANLARA ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN

Yukarıda bulunan yahut başka bir meslek grubundan personel alım ilanına ulaşmak isteyen adaylar için aşama aşama ilanlara nasıl ulaşacaklarını aktarıyoruz.

İşte Kademe Kademe İlanlara Ulaşmak

1. Yöntem: Şehre Göre Arama; 

Adaylar bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada bulunan şehir bölümünü kendi şehirlerini seçip ara butonuna bastıklarında bulundukları şehirlerdeki tüm ilanları görüntülerler. 

2. Yöntem Mesleğe Göre Arama; 

Adaylar aşağıda bulunan bağlantı aracılığıyla İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaştıklarında mesleklerine göre arama yapabililer. Açılan sayfada meslek yazan yere istedikleri kadroyu yazan adaylar ara butonuna basarak ilanlara ulaşabililer. 

3. Yöntem Kamu İlanlarını Görüntüleme; 

Sadece Kamu kurumlarının paylaşımı yaptığı ilanlara ulaşmak isteyen adaylar açılan sayfada İş Yeri Türü yazan yeri kamu olarak seçip ara butonuna bastıklarında ilanlara ulaşabilirler.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu