Biyografiler

İbrahim Tatlıses kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

İbrahim Tatlıses kimdir, biyografi kategorimizde 01.01.1952 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan İbrahim Tatlıses biyografisini paylaşalım istedik. İbrahim Tatlıses kimdir?, İbrahim Tatlıses nereli?, İbrahim Tatlıses kaç yaşında, tüm detaylar İbrahim Tatlıses biyografi makalemizde..

Başlıklar

İbrahim Tatlıses kimdir? – Biyografisi

İbrahim Tatlıses

Esas ismi ve soy ismi İbrahim Tatlı olan sanatçı hemen hemen 40 senedir müzik camiasına çeşitli şarkılar ve türküler kazandıran isimlerdendir. Bilinen ismiyle İbrahim Tatlıses ‘Tatlı’ olan soy ismini müzik hayatına girişiyle birlikte ‘Tatlıses’ olarak değiştirmiştir. Ünlü sanatçının babasının Arap kökenli olduğu ve annesinin Kürt olduğunu bildirmiştir. Şanlıurfa’da dünyaya gözlerini açan sanatçının 6 kardeşinin de olduğu bilinmektedir. Yıllarca inşaatlarda çalışarak yaşamını kazandığını söyleyen Tatlıses özel yaşamı ve en son vurulmasıyla da bi hayli merak uyandırmıştır. Tüm yönleriyle İbrahim Tatlıses kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, evlilikleri kimlerledir? Birlikte bu makalemizde tanıyalım…

İbrahim Tatlıses Ne Zaman Doğdu?

Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952’de Şanlıurfa’nın bir köyünde dünyaya gözlerini açtığini belirtmiştir.

İbrahim Tatlıses Boyu Kaç?

Tatlıses’in boy uzunluğunun 179 santimetre civarında olduğunu söyleyebilmek olabilecekdür.

İbrahim Tatlıses Kaç Kilo?

Geçirdiği ameliyatlar ardından bir çok sorunla karşılaşan ünlü türkücünün şu anda 84 kilo ağırlığında olduğu düşünülüyor.

İbrahim Tatlıses Kaç Yaşında?

1952 senesinde dünyaya gözlerini açan sanatçının 2022 yılı itibari ile 68 yaşında olduğu bilinmekte.

İbrahim Tatlıses Göz Rengi?

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in koyu kahverengi göz rengine sahip olduğunu belirtmeliyiz.

İbrahim Tatlıses Sevgilisi Kim?

2022 yılı itibari ile İbrahim Tatlıses’in yeni sevgilisinin Gülçin Karakaya olduğu belirtiliyor fakat Gülçin Karakaya ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamaktadır.

İbrahim Tatlıses Eski Eşleri Kimler?

Bugüne kadar resmi olarak 1 kez evlenen 3 kez de dini nikahlı birliktelik yaşayan İbrahim Tatlıses’in eşleri kimler bi hayli araştırma konusu olmuştur. Resmi nikahlı eşinin Adalet isminde olduğu; diğer birlikteliklerinin ise Derya Tuna, Perihan Savaş ve Ayşegül Yıldız ile olduğu bilinmektedir. Ünlü türkücünün resmi ve dini birlikteliği olan tüm isimlerden çocuk sahibi olduğu da medyaya yansıyan bilgiler içinde bulunmaktadır.

İbrahim Tatlıses Burcu Ne?

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in ocak ayı doğumlu olmasından dolayı oğlak burcu erkeği olduğunu söyleyebilmemiz olabilecekdür.

İbrahim Tatlıses Nereden Mezun?

İmparator lakabıyla ülkemizde bi hayli bilinen Tatlıses’in ilköğretim mezunu olduğunu bilmekteyiz. Mezun olduğu ilkokul ise Şanlıurfa’da bulunan Kartalköy İlköğretim Okulu’dur.

İbrahim Tatlıses Nerede Doğdu?

Sanatçının doğu şehirlerinden olan Şanlıurfa’da bir köyde dünyaya gelmiştir.

İbrahim Tatlıses TV Programları?

Bugüne değin televizyon ekranlarında bir çok program yapmış olsa da en fazla bi hayli beğeni alan ve senelerce devam eden programı ‘İbo Show’dur.

İbrahim Tatlıses Albümleri?

1976 senesinden 2022’ye kadar olan zamanda 39 adet albüm çıkarmış sanatçının albümlerinin isimlerinin bazıları ise ;veremli kız, ben insan değil miyim, klasikler, huzurum kalmadı, ben de isterem, ayağında kundura, yaşamak bu değil, yalan, vur gitsin beni, söylim mi, gelme istemem, bulamadım, fosforlu cevriye, mutlu ol yeter, mavi mavi ve neden gibi albümlerdir.

İbrahim Tatlıses Şarkıları?

Sanatçının onlarca albümü ve yüzlerce şarkısı yer alıyor. Bu şarkılar içinde en fazla büyük alkış alan ve sahiplenilen şarkıları; ayağında kundura, yalan, pala remzi, bir taş attım pencereye, bir kulunu çok sevdim gibi şarkılardır. 

İbrahim Tatlıses Çocukları?

İbrahim Tatlıses’in birden fazla hanımdan birden fazla çocuğu bulunmaktadır. Bu çocukların isimleri ise Melek Zübeyde, Dilan Çıtak, İdo Tatlıses, Elif Ada Tatlıses, Ahmet Tatlı, Gülten Tatlı ve Gülşen Tatlı’dır.

İbrahim Tatlıses Filmleri?

Türkücü kimliği ile ön plana çıkan Tatlıses’in oyunculukla alakalı de bir çok tecrübesi bulunmaktadır. Bu filmlerin isimleri ise, ‘Mavi Mavi, Sarhoş, Hülya, Yalan, Allah Allah, Alişan, Aşıksın,Bir Kulum İşte, Günah, Çile, Dertli Dertli, Yıkılmışım Ben’ gibi bir çok filmi yer alıyor.

İbrahim Tatlıses Neden Vuruldu?

Daha evvel birlikte çalıştığı kişi Yunus Arık aracılığıyla başına ateş edilmek suretiyle yaralanan sanatçının açıklamasına göre, öncedensinde aralarında husumet olduğunu belirtmişti.

İbrahim Tatlıses Ne Zaman Vuruldu?

Ünlü sanatçı 14 Mart 2011 senesinde bir gece yarısı başından vurulmuştu.

İbrahim Tatlıses Instagram Hesabı?

Yaklaşık 1.5 milyona yakın takipçisi bulunan sanatçının instagram hesabında ki kullanıcı ismi @ibrahimtatlises

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu