Biyografiler

Halis Karataş kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Halis Karataş kimdir, biyografi kategorimizde 2 Ekim 1972 doğumlu ve mesleği Sporcu olan Halis Karataş biyografisini paylaşalım istedik. Halis Karataş kimdir?, Halis Karataş nereli?, Halis Karataş kaç yaşında, tüm detaylar Halis Karataş biyografi makalemizde..

Başlıklar

Halis Karataş kimdir? – Biyografisi

Halis Karataş

Halis Karataş Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Esasen Nereli? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Eşi Kim? Nereden Mezun Olmuştur? Başarıları Ne? Instagram’da Kaç Takipçisi Vardır? Halis Karataş ve Arts Man Arasında Geçenler.

Halis Karataş Kaç Yılında Doğdu?

Başarılı Jokey 2 Ekim 1972 tarihinde doğmuştur.

Halis Karataş Nerede Doğdu?

Sivas’ın Gürün beldesinde dünyaya gelmiştir.

Halis Karataş Esasen Nereli?

Esasen Sivaslıdır.

Halis Karataş Kaç Yaşında?

48 yaşındadır.

Halis Karataş’ın Boyu Ve Kilosu Kaç?

Boyu ve kilosu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Halis Karataş’ın Göz Rengi Ne?

Göz rengi kahverengidir.

Halis Karataş’ın Burcu Ne?

Halis Karataş, 2 Ekim tarihinde dünyaya geldiğundan dolayı Terazi burcudur.

Halis Karataş’ın Eşi Kim?

Binicilik sektörüne girdikten bir süre sonra eski TJK başkanlarından Özdemir Atman’ın kızı Begüm Atman ile evlendi. 2014 senesinde eşi Begüm Atman Karataş vefat etti. Azra ve Özdemir adında iki çocuğu mevcuttur.

Halis Karataş Nereden Mezun Oldu?

Halis Karataş’ın mezuniyetine dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Halis Karataş’ın Başarıları Ne?

Halis Karataş, 6 Ağustos 2016’ya kadar bindirği 21028 at ile 5740 birincilik elde etmiştir. Kariyeri boyunca 6 Gazi Koşusu şampiyonluğu yaşamıştır. Kayın pederinin sahip olduğu Bold Pilot isimli tayla 1996 senesinde Gazi Koşusunu 2.26.22 derece ile kazanarak pist rekoru kırdı, bu rekor 2016 yılı saygınlığıyla halen kırılamamıştır. 20 Temmuz 2012 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan 7 yarışın tümünü kazanarak Türkiye rekoru kırmış, dünya rekorunda ünlü jokey Frankie Dettori’ye ortak olmuştur. Şampiyon jokeyin bu başarısı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aracılığıyla Üstün Başarı Ödülü ile mükâfatlandırılmıştır.

Halis Karataş’ın Instagram’da Kaç Takipçisi Var?

Halis Karataş’n Instagram platformunda @halkaratas isimli hesabının 1,094 takipçisi bulunmaktadır.

Halis Karataş ve Atını Dövme Olayı

26 Ağustos günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan 7. koşuda start alan Arts Man isimli safkana binen jokey Halis Karataş, start içinde bindiği safkana yumruk attığı için yarış severlerden ve olayı öğrenen vatandaşlardan büyük tepki topladı. Halis Karataş Twitter üzerinden olay ile alakalı özür mesajı paylaştı: 

“İstanbul’da bugün bindiğim ve son haftalarda birlikte güzel birinciliklere imza attığım Arts Man ile aramda yaşananlar tüm yarışseverleri ve hayvanseveleri olduğu gibi beni de çok üzdü. Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı hemen hemen kırılacak duruma getirmesi ardından can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil. Bu nedenle başta Arts Man ve alakalılerinden, sonra da tüm yarışsever ve hayvanseverlerden özür diliyor,  bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına söz veriyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu