Başvurular

Gün İçinde Yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alım İlanları

Gün İçinde Yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alım İlanları, iş başvuruları bölümünde Gün İçinde Yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alım İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Gün İçinde Yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alım İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Gün İçinde Yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alım İlanları

Kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan günün memur ve kamu işçisi alım ilanlarını haberimizin detay kısmında bir araya getirdik. 

Yayımlanan ilanlarda bulunan açık kadrolar, memur ve işçi alım ilanlarına başvuru koşulları ve ilan metinlerinde bulunan diğer ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE KADROLAR

Bahçelik Sulama Birliği Geçici İşçi Alımı, Çankırı Emniyet Müd. Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi Alımı, Çanakkale Kent Hizmetleri personel alımı, Burdur İhtiyaç Maddeleri personel alımı, Kütahya Belde El Sanatları personel alımı, Sivas Sarkışla SYDV personel alımı, Kırşehir Akpınar SYDV personel alımı, Ankara Sinkent Geçici personel alımı, Yalova Sosyal Esenlik Sağlık personel alımı, Yalova Yebeltaş personel alımı, Manisa Besot Geçici işçi alımı. 

Bu ilanlara ek olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi paylaşımı yaptığı bir ilan ile anlaşmali personel statüsünde alım yapacağını ve bu alımlara KPSS’ye girmiş adayların başvuru yapabileceğini açıkladı. İlana göre alımlar sağlık personeli kadrolarına, lise ve lisans mezunu adaylar içinden yapılacağı bildirildi.

Günün yayımlanan diğer bir personel alım ilanı ise İŞKUR üzerinden iki farklı şehir için yayımlanan Toplum Yararına Program ilanları oldu. Bu ilanlarda 1593 personel alımı yapılacağı ilan edildi.

MEMUR VE KAMU İŞÇİSİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar yer alıyor. Bilindiği üzere bu koşullar Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan genel başvuru koşulları ile alım yapılacak kurumun alım yapacağı pozisyon için tespit ettiği özel koşullardan oluşuyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Kurumun alım yapacağı pozisyonlar için tespit ettiği öğrenim şartı. Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Memur alımları için tespit edilen KPSS şartını sağlamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/yahut arşiv araştırması neticesinde, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanları için tüm ayrıntılara haberimizin altında bulunan bağlantılar üzerinden varabilirsiniz. 

KPSS’ye girmiş olmak şartıyla yayımlanan 71 memur alım için TIKLAYINIZ

1593 TYP personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Farklı kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan memur ve işçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu