Başvurular

Gümrük Müdürlüğü Duyurdu! 60 Personel Alımı Yapılacak!

Gümrük Müdürlüğü Duyurdu! 60 Personel Alımı Yapılacak!, iş başvuruları bölümünde Gümrük Müdürlüğü Duyurdu! 60 Personel Alımı Yapılacak! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Gümrük Müdürlüğü Duyurdu! 60 Personel Alımı Yapılacak! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Gümrük Müdürlüğü Duyurdu! 60 Personel Alımı Yapılacak!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Müdürlüğü açıkladı. İş arayan vatandaşlar için resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 60 daimi memur alınacak. Başvurular 04 Ekim 2021 tarihinde ekranlara gelecek olup 13 Ekim 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr resmi internet sayfası üzerinden yapılacaktır. Başvuru şartları nelerdir?

Başvuru Şartları

  • Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.
  • Adayların Türk Ceza kanununda affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı yahut yüz kızartıcı suçlar işlememiş olmaması gerekmektedir.
  • Adayların görevini yapmaya engel bir durumu bulunmamaları gerekmektedir.
  • Erkek adaylarına askerlik yapmış olması yahut muaf olmaları gerekmektedir.
  • KPSS puan şartının arandığı kurum aracılığıyla yapılan bilgilendirmede olduğu açıklanmıştır. KPSS P48 türünden 80 puan almış olmak şartı ile alım yapılacaktır.
  • En az 4 yıllık eğitim veren hukuk iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden herhangi birinden mezun olma ve yurt dışı mezunları için en istediğimiz durumların onaylı denklik belgesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu