Başvurular

Gazi Üniversitesi 167 personel alımı yapıyor 2022

Gazi Üniversitesi 167 personel alımı yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde Gazi Üniversitesi 167 personel alımı yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Gazi Üniversitesi 167 personel alımı yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Gazi Üniversitesi 167 personel alımı yapıyor

Gazi Üniversitesi, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamı içinde sağlık personeli alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Gazi Üniversitesi ilan kapsamı içinde 162 sağlık personeli alımı yapacaktır. Adaylar ilana 29 Haziran 2022 tarihine kadar müracaat edebileceklerdir. İlan kapsamı içinde diyetisyen, hemşire, psikolog, fizyoterapist, sağlık teknikeri, diğer sağlık personeli, röntgen teknisyeni alımı yapacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve tarihleri gibi geniş bir şekilde başvuru bilgileri yazımız devamındadır.

 • Gazi Üniversitesi anlaşmali 162 sağlık personeli alımı ilanı 2022
 • Başvuru şartları nelerdir?
 • Başvurular nasıl ve nereden yapılacaktır?
 • Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçları

Gazi Üniversitesi anlaşmali 162 sağlık personeli alımı ilanı 2022

Üniversitemiz Hastanesi Başhekimliğinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da bulunan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere toplam 162 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır.

Başvuru şartları nelerdir?

Genel Şartlar:

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde gösterilen şartları taşımak.

Özel Şartlar:

 • Tercih edilecek pozisyonun karşısında bulunan şartları taşıyor olmak.
 • 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Böylelikle istihdam edilenler, hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca anlaşmalerinin feshedilmesi yahut anlaşma dönemi içinde Bakanlar Kurulu Kararı ile tespit edilen istisnalar hariç anlaşmayi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden bu yana bir yıl geçmedikçe kurumların anlaşmali personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
 • Atamaya hak kazanan adaylarla hizmet anlaşmasi yapılacak olup, anlaşmade gösterilen şartları yerine getirmeyen adayların anlaşmaleri bir ay içinde feshedilecektir.

Gazi Üniversitesi 162 sağlık personeli alımı kadroları

Gazi Üniversitesi 162 sağlık personeli alımı kadroları

Başvurular nasıl ve nereden yapılacaktır?

Adayların, http://personelilan.gazi.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin sistem üzerinden nasıl yapıldığını gösterir yardım dosyası yine aynı site üzerinden ulaşıme açılmıştır.

Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan yalnızca birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapılamayacaktır.

Adayların öğrenim durumları, Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacak olup tercih edilen pozisyonda bulunan öğrenim programları ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir. Sadece Röntgen Teknisyeni pozisyona başvuran adaylar mezuniyet belgesi yahut diplomasını taratarak sisteme yükleyeceklerdir.

Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak olup tercih edilen pozisyonda tespit edilen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir

Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, başvuru evrakları, Personel Daire Başkanlığı personelleri aracılığıyla on-line olarak kontrol edilecek ve ilanda bulunan şartları taşımaması halinde başvurusu reddedilecektir. Bu nedenle adayların başvurularım ekranından başvurularının onaylanıp onaylanmadığını takip etmeleri gerekmektedir. Başvurularım ekranından “Başvuru Kabul Edildi” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Reddedilen başvuru sahipleri eksik evrakları ilan süresi içinde tamamlamaları halinde tekrar başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru işlemleri 15.06.2022 – 29.06.2022 içinde yapılabilecektir.

Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçları

Başvuru sonunda, anlaşma yapmaya hak kazanan adaylar, 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek olup herhangi bir yazılı ve/yahut sözlü sınav uygulanmayacaktır. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.

Sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, işe başlamaları için gerekli belgeler ile bu belgelerin teslim edileceği yer ve zaman, başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 7 (yedi) iş günü içinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının resmi web sayfasında ilan edilecektir. Açık iş sayısı beş ve altında olan pozisyonlar için, açık iş rakamının beş katı, diğer pozisyonlar için ise 2 katı kadar yedek belirlenecektir.

İşe başlamak için gerekli evrakları zamanında teslim etmeyen yahut aranan şartları taşımadığı tespit edilen asıl kazananların yerine, ilan edilen yedek kazananlar sırası ile çağrılacaktır. İlana ilişkin açıklamalar www.gazi.edu.tr adresinden yapılacak olup alakalılere başka bir biçimde tebliğ yapılmayacaktır. İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde bulunacağından, alakalılere bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır.

İLETİŞİM:

İlan ile alakalı sorular için: Neslihan ŞAHİN – neslihan.yondem@gazi.edu.tr

Başvuru sistemi ile alakalı teknik destek için: Özgür İNAN – ozgur.inan@gazi.edu.tr

Bu makalemizde Gazi Üniversitesi aracılığıyla yapılacak olan personel alımı ilanı ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler paylaştık. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan personel alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu