Başvurular

Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! TOKİ Açık Konut Satışları Başladı!

Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! TOKİ Açık Konut Satışları Başladı!, iş başvuruları bölümünde Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! TOKİ Açık Konut Satışları Başladı! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! TOKİ Açık Konut Satışları Başladı! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Başlıklar

Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat! TOKİ Açık Konut Satışları Başladı!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için TOKİ mühim bir açıklamada bulundu. TOKİ resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre TOKİ iki şehirde kurasız konut satışlarına başladı. Kura yahut çekiliş olmaksızın başvuru önceliğine göre hak hak kazanan vatandaşlar 180 Ay vadeyle alacağını ifade eden TOKİ açık satış ayrıntı kısmı…

TOKİ AÇIK KONUT SATIŞ DETAYLARI

TOKİ Başkanlığı’nın resmi sitesi üzerinden ilan konut satış açıklamalarında, Açık Konut Satışları bölümü yer almakta. Bu alanda kurasız, konut satışları ilanları yer alır. Kurasız konut satışları doğrudan satış yöntemi olup başvuranlar hemen istedikleri konutu almaya hak kazanırlar.

İlan edilen listede bulunan bilgilere göre Ekim ayının ikinci yarısı için 2 adet açık konut satış açıklamasu bulunmakta. 

1-) Kocaeli İli Dilovası İlçesi Köseler Mahallesinde bulunan TOKİ projesinden kurasız 2+1 daireler satılacak.

2-) Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi TOKİ projesinden de 2+1 daireler satış listesinde.

TÜM SATIŞ İŞLEMLERİ BAŞVURU ÖNCELİĞİNE GÖRE

TOKİ Başkanlığı’nın kurasız konut satışları başvuru önceliğine göre yapılır. TOKİ aracılığıyla ilan paylaşımı yaptığında projeye dair konutların hangi tarihler içinde satışa çıkarılacağı bildirilir. İlan edilen başvuru tarihleri başladığında, istekliler TOKİ aracılığıyla gösterilen Halk Bank yada Ziraat Bankası şubesine giderek başvurularını yaparlar. Konut satışları başvuru önceliğine göre tamamlanır. İlk giden istediği konutu seçer. Daha sonra ise geriya kalan konutlar içinden başvurulara göre satışlar gerçekleştirilir.

180 AY VADELİ ÖDEME PLANLARI

* Kocaeli İli Dilovası İlçesi Köseler Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarından ev almka isteyenlere 180 ay vadeli ödeme planı sunuluyor. Satış listesinde bulunan konutların 210.000 TL ile 243.000 TL içinde olduğunu duyuran kurum taksitlerin konut fiyatına göre 934 TL ile 1081 TL’den başladığını açıkladı.

* Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi TOKİ projesinden ev alma planı yapanlar için de TOKİ 180 ay vade olanağı sunduğunu ilan etti. Kırşehir’de bulunan TOKİ konutları 165.000 TL ile 199.000 TL içinde yer alırken geri ödeme planlarında en düşük taksit tutarı aylık 810 TL olarak bilgisi verildi. Taksitler konut fiyatına göre 975 TL’ye kadar çıkıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu