Başvurular

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 sabıkalı işçi alımı yapıyor 2022

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 sabıkalı işçi alımı yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 sabıkalı işçi alımı yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 sabıkalı işçi alımı yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 sabıkalı işçi alımı yapıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile eski hükümlü yani sabıkalı işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sabıkalı işçi alımı kapsamı içinde beden işçisi alımı gerçekleştirecektir. İlan kapsamı içinde 7 işçi alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 30 Eylül 2019 son başvuru tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgiler yazımız devamındadır.

  • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2019
  • Başvuru Şartları Nelerdir?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 7 Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2019

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayına girdiği tarihten bu yana 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından yahut https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi ışığında yalnızca bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi isteklerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan alakalı KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/yahut terörle karşılaşmada malul sayılmayacak biçimde yaralanan işçi isteklerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu bireylerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterli gelmektedir. Lakin, kariyer meslek isteklerine başvuru yapacak engellilerden alakalı KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

EKPSS’ye tabi engelli işçi isteklerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını tercih ederek başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik istekleri kabul edilmeyecektir. Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği istekleri kabul edilmeyecektir. KPSS/EKPSS’ye tabi işçi isteklerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş rakamının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş rakamının beş katını geçmeyecek biçimde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. İşe alınacak işçilerin yalnızca noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü isteklerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri içinden açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

Büyükşehir Belediyemiz hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve alakalı yönetmelik hükümleri kapsamı içinde çalıştırılmak üzere İŞ-KUR üzerinden Eski Hükümlü 7(yedi) Geçici İşçi (Beden İşçisi) alınacaktır. Eski Hükümlü Geçici İşçi alımına ilişkin ilan, İŞ-KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları taşıyan adaylar, başvurularını İş Kurumu İl Müdürlüğüne / hizmet merkezine şahsen yahut www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş yahut İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Eski hükümlüler için; ilan edilen kadroya başvuran adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı yahut çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahküm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezası alan veya ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama yahut kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
  • Terörle karşılaşmada malul sayılmayacak biçimde yaralanan adaylar;21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu yahut 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör hadiselerinın neden ve tesiri sonucu malul sayılmayacak biçimde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle karşılaşmada yaralı olarak kurtulduğını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
  • Sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almamış olmak,
  • Asıl adaylar ile ilgili yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuca varılmasını müteakip vazifeye başlatılacaklardır.
  • Adaylar bütün açıklamaları ve sonuçları (kura sonuçlarını, mülakat sınavının yerini, tarihini, saatini ve mülakat sınav sonuçları ile gerekli görülebilecek diğer açıklamaları) Eskişehir Büyükşehir Belediyesi internet sayfası olan www.eskisehir.bel.tr adresinden takip edeceklerdir. Bu açıklama tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, alakalılerin adresine posta yolu ile bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır.
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Beden İşçisi (Genel)
En Az Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
En Fazla Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kırmızı Salon 08.10.2019 09:00 – 10:00

Çalışma Adresi : ARİFİYE MH. 2 EYLÜL CD. NO. 53 26130 ODUNPAZARI/ESKİŞEHİR 26130 ODUNPAZARI ESKİŞEHİR / TÜRKİYE

Bu makalemizde Eskişehir Belediyesi aracılığıyla yapılacak olan işçi alımı ile ilgili geniş bir şekilde başvuru bilgilerine yer verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayına giren ilanlara Eskişehir Belediyesi iş ilanları sayfasından varabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan işçi alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu