Başvurular

EGM, Sağlık Kurumları ve Aile Bakanlığı TYP İle Personel Alım İlanları Yayımladılar

EGM, Sağlık Kurumları ve Aile Bakanlığı TYP İle Personel Alım İlanları Yayımladılar, iş başvuruları bölümünde EGM, Sağlık Kurumları ve Aile Bakanlığı TYP İle Personel Alım İlanları Yayımladılar ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. EGM, Sağlık Kurumları ve Aile Bakanlığı TYP İle Personel Alım İlanları Yayımladılar ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

EGM, Sağlık Kurumları ve Aile Bakanlığı TYP İle Personel Alım İlanları Yayımladılar

Kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla yayımlanan TYP personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza ilan edildikleri anda açıklamayoruz. 

Bu haberimizin detay kısmında de siz okuyucularımıza Kamu Kurumları aracılığıyla yeni hafta başında ilan edilen ve Toplum Yararına Program kaspamında alım yapılacağı açıklanan ilanları bir araya getirdik.

YENİ HAFTANIN İLK TYP İLANLARI

Yeni haftanın başlamasıyla TYP ile personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları içinde Türkiye geneli farklı şehirlerde faaliyet gösteren bakanlıklar ve bakanlıklara ait birimler ile mahalli birimler yer alıyor. 

Bu çerçevede ilan yayımlayan kamu kurumları aşağıda siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlükleri, İl Orman Müdürlükleri, Müftülükler, Kaymakamlıklar, Valilikler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükler, belediye başkanlıkları ve belediye başkanlıklarına bağlı birimler yer alıyor. Bu kurumların dışında bunun bunun yanında il özel idareleri gibi yerel kurumlarda TYP ile personel alımı için ilan yayımladılar. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Yukarıda bulunan kamu kurumları aracılığıyla TYP personel alım ilanları 3 farklı şehirde yapılacak. Adana, Kırşehir ve Mersin’de yapılacak olan alımların büyük bir kısmı Mersin’e yapılacak. Ayrıca alımlarda hem bu şehirlerin merkezleri hemde ilçelerine personel alımları olacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları İŞKUR ile adaylara açıklamaluyor. 

Kamu kurumları aracılığıyla özel şartların aranmadığı İŞKUR Toplum Yararına Program kapsamı içinde ki personel alım ilanları için talep edilen tüm bu koşulları siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Bu bağlamda TYP personel alımı başvuru koşulları; TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın bunun yanında adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Toplum Yararına Program kapsamı içinde yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR’un web sayfası üzerinden elektronik olarak yada İŞKUR Müdürlüklerine bizzat yapacaklar. 

Bu çerçevede adayların ilanları nasıl görüntünleyeceklerine dair ayrıntı kısmı sizlerle paylaşmak istedik.

* Aşağıda bulunan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isteğe göre şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu