Başvurular

Devlet Kurumlarının KPSS Şartsız Yayımladığı Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet Kurumlarının KPSS Şartsız Yayımladığı Kamu Personeli Alım İlanları, iş başvuruları bölümünde Devlet Kurumlarının KPSS Şartsız Yayımladığı Kamu Personeli Alım İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Devlet Kurumlarının KPSS Şartsız Yayımladığı Kamu Personeli Alım İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Devlet Kurumlarının KPSS Şartsız Yayımladığı Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet kurumları; Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı ve kendilerine ait kurumsal internet sayfaları üzerinden personel alım ilanları yayımlıyorlar. 

Kamu İlanları olarak bu alım ilanlarını siz değerli okurlarımıza anlık olarak açıklamayoruz. 

Bu haberimizin detay kısmında siz okuyucularımıza devlet kurumları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında bulunan ve KPSS şartı olmadan öğrenim ile mesleki yeterlilik şartlarına göre başvuru yapılabilecek ilanları bir araya getirdik. 

KPSS ŞARTSIZ YAYIMLANAN PERSONEL ALIM İLANLARI

KPSS şartı olmadan yayımlanan personel alım ilanlarının büyük bir kısmı İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu işçisi alım ilanları ile askeri kurumların yayımladıkları askeri personel alım ilanlarında oluşuyor. 

Bu alımların yanında bunun bunun yanında kamu kurumlarının anlaşmali personel alım ilanlarının kimilerinde da adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. 

Bu çervevede İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu işçisi alım ilanları genelde bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı birimler aracılığıyla yayımlanıyor. Sözleşmeli personel alım ilanları ise bakanlıklar ve ÖSYM, Üniversite gibi kamu kurumlarınca yayımlanıyor. 

Bu alım ilanlarının dışında bunun bunun yanında belediye başkanlıkları ve mahalli idarelerde çeşitli pozisyonlar için personel alımı yapacaklarını açıkladılar. 

DEVLET KURUMLARINDA ÇALIŞMAK İSTEYENLER İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI

İster KPSS puanıyla isterse de KPSS şartsız alım yapılacağı açıklamalsun, devlet kurumlarında çalışmak isteyen her adayın sağlaması gereken bazı koşullar yer alıyor. Bu koşullar özellikle DMK’da bulunan genel başvuru koşullarından meydana geliyor. 

Bu koşulların yanında ilanlar için öğrenim, KPSS, deneyim, yaş, ikamet ve bunun gibi çok sayıda şart yer alıyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendindeki koşulları taşımak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu yönünden; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini 3/8 yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak,Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Genel başlıkları ile aktardığımız ilanları kategorilerine göre aşağıdan inceleyebilirsiniz.

TYP personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR Kamu Grubu personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Aile Bakanlığı işçi ve memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli personel alım ilanları (9 Kurum İlanı) için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Bankaları personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sürekli İşçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuya personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu