Başvurular

Devlet Kurumlarının İŞKUR İlanları! KPSS’li/KPSS’siz Memur, İşçi Alınıyor

Devlet Kurumlarının İŞKUR İlanları! KPSS’li/KPSS’siz Memur, İşçi Alınıyor, iş başvuruları bölümünde Devlet Kurumlarının İŞKUR İlanları! KPSS’li/KPSS’siz Memur, İşçi Alınıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Devlet Kurumlarının İŞKUR İlanları! KPSS’li/KPSS’siz Memur, İşçi Alınıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Devlet Kurumlarının İŞKUR İlanları! KPSS’li/KPSS’siz Memur, İşçi Alınıyor

Bilindiği üzere çok sayıda devlet kurumu personel alım ilanlarını İŞKUR üzerinden yayımlıyorlar. Bu kurumların büyük bir kısmı belediyeler, belediye birimleri, bakanlıklara bağlı birimler, taşra teşkilatlarında bulunan kurumlar. 

Bu bağlamda İŞKUR üzerinde binlerce personel alımı için ilan yer alıyor. Bu alımların büyük bir kısmı ise TYP İle İşçi alımı ile KPSS şartsız memur personel ve işçi alımlarından oluşuyor. Bu alımlara ek olarak yukarıda dile getirdiğimiz kurumların KPSS ile memur alım ilanları da var. 

DEVLET KURUMLARININ İŞKUR İŞ İLANLARI

Devlet kurumları aracılığıyla yayımlanan ve halen başvuru süreci devam eden ilanlara dair alım yapacak kurum  kadro bilgileri şu biçimde,

KPSS İle Memur Alımı

İŞKUR üzerinden KPSS puanıyla memur yada kamu işçisi alımı yapacağını duyuran belediye başkanlıkları, il özel idareleri, MKEK Müdürlüğü, öğretmenevi kurumların ilanlarında bulunan açık pozisyonlar; Güvenlik Görevlisi, Cankurtaran, Büro Memuru (Genel), Beden İşçisi (Genel), Beden İşçisi (Genel), Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), 

KPSS’siz Memur ve İşçi Alımı

İŞKUR aracılığıyla KPSS şartsız yayımlanan ve çoğunlu belediye başkanlıklarına ait olan ilanlarda ise 20’ye yakın şehirde bulunan belediyenin personel alım ilanı yer alıyor. Bu kurumlar çok sayıda pozisyonda hem memur hemde işçi alımı yapıyorlar. 

KPSS Şartsız yapılan bu alımlarda lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar yer alıyor. İlanlarda bunun bunun yanında işçi kadrolar için de çok sayıda ilan yer alırken belediye işçisi alımları için adayların okur yazar düzeyde olması yeterli oluyor. 

TYP Personel Alımları

İŞKUR üzeriden yayımlanan bir diğer personel alım kategorisi ise TYP ilanları. Halen başvuru süreci devam eden fazla sayıda personel alım ilanı yer alıyor. TYP İlanları  İl Emniyet Müdürlükleri, Cumhuriyet Başsavcılıkları, İlçe Müftülüğü, Belediye Başkanlıkları, İl Müftülüğü, Valilikler, Kaymakamlıklar, İl Tarım Müdürlükleri ve benzeri çok sayıda kurum aracılığıyla yayımlanıyor. 

İLANLARA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapmak için adayların alım yapılacak kadro için tespit edilen özel şartların tamamına haiz olmaları gerekiyor. Bu başvuru şartları alım yapacak kamu kurumu aracılığıyla belirleniyor ve her ilan için değişiklik gösteriyor. 

Genel olarak adaylardan talep edilen bu özel koşullar ve tüm ilanlar için sağlanması gereken koşullar şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde gösterilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf yahut tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/yahut arşiv araştırması yapılmış olmak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Devlet kurumlarınca İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarını incelemek isteyen adaylar aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirler.

Kamuya En Az Lise Mezunu Memur, İlkokul Mezunu Kamu İşçisi Alımı İçin İlanlar Yayımlandı

KPSS’siz, 50 ve 60 KPSS İle İŞKUR’da Yayımlanan Memur ve İşçi Alım İlanları

Devlet Hastaneleri, Adliyeler, Emniyet Müdürlüklerine TYP İle Binlerce Personel Alımı Yapılıyor

Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

(ÖZEL SEKTÖR İLANI) İŞKUR Aracılığıyla 2 Bin 104 Büro ve Danışma Memuru, Şoför ve Güvenlik Alımı Yapılıyor

(ÖZEL SEKTÖR İLANI) 186 Hastane Hizmetlisi, Hasta Danışmanı ve Hasta Karşılama Personeli Alım İlanı Yayımlandı
 

İŞKUR İş İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu