Başvurular

Devlet Kurumlarına KPSS’siz Yada 60 KPSS İle Yapılan Kamu Personeli Alımları

Devlet Kurumlarına KPSS’siz Yada 60 KPSS İle Yapılan Kamu Personeli Alımları, iş başvuruları bölümünde Devlet Kurumlarına KPSS’siz Yada 60 KPSS İle Yapılan Kamu Personeli Alımları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Devlet Kurumlarına KPSS’siz Yada 60 KPSS İle Yapılan Kamu Personeli Alımları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Devlet Kurumlarına KPSS’siz Yada 60 KPSS İle Yapılan Kamu Personeli Alımları

Kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda personel alımı yapılıyor. Bu alımlarda özel başvuru koşulları öne çıkarken adayların en fazla takıldığı şartlardan birisi de KPSS oluyor. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizin detay kısmında siz okuyucularımıza farklı kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan, başvuru süreci devam eden ve KPSS şartı olmadan yahut 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek devlet memuru alım ilanları ile kamu işçisi alım ilanlarını bir araya getirdik. 

Söz konusu ilanlara dair siz okuyucularımıza genel bilgileri bu haberimizin detay kısmında aktarırken ilanlara dair tüm ayrıntı kısmı haberimizin altında bulunan bağlantılar üzerinden varabilirsiniz. 

PERSONEL ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARI

Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kurumların kendilerine ait web sayfaları üzerinden yayımladıkları kamu personeli alımı ilanlarına ilişkin bilinmesi gerekenler.

KPSS Şartı Olmadan Personel alım ilanı yayımlayan devlet kurumları içinde, Marmara Üniversitesi, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK, Merkez Bankası, Dışişleri Bakanlığı (5 İlan), Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik KomutanlığıSağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı,  Belediye Başkanlıkları ve Kamu kurumlarına bağlı birimler yer alıyor.  Bu alımlarda hem anlaşmali hemde askeri personel alımı ilanları yer alıyor.

60 KPSS puanıyla personel alımı yapacağını duyuran kamu kurumları içinde ise Kocaköy Belediye Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi yer alıyor. Bu kurumlar anlaşmali personel alımı yapıyor.

DMK’DA YER ALAN BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarının başında Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan koşullar geliyor. 

Bu başvuru koşulları ilanı yayımlayan kamu kurumlarına göre değişmeyen ve tüm ilanlar için her adayın sağlaması gereken şartlardan oluşuyor. DMK’da bulunan o başvuru koşulları ve ayrıntı kısmı,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendindeki koşulları taşımak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu yönünden; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini 3/8 yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak,Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Özel Şartlar

Bu başvuru koşullarının yanında ilanlar için başvuru yapacak adaylar KPSS, Yaş, Öğrenim, Deneyim, Sertifika, Belge, Sağlık gibi tüm özel koşulları sağlamak zorundalar. 

İLAN DETAYLARI

Yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar için tüm detaylara aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden ulaşabilirler. 

16 Bin 675 Askeri Personel Alım ilanları için TIKLAYINIZ

Belediye Memuru ve Belediye İşçisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Çalışma ve Aile Bakanlığı KPSS şartsız kamu işçisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

5 Bin TYP personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Şartsız Memur alımları için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığı’ndan KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Merkez Bankası Yönetici Asistanı Alımı İçin İlan Yayımladı

TCDD Sürekli İşçi Alım İlanı İçin TIKLAYINIZ

TÜBİTAK Sürekli İşçi Alım İlanı İçin TIKLAYINIZ

VGM 1 Sürekli İşçi Alım İlanı İçin TIKLAYINIZ

VGM 2 Sürekli İşçi Alım İlanı İçin TIKLAYINIZ

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Marmara Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı

Genelkurmay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

60 KPSS Puanıyla Belediye Personeli (Sosyolog) Alım İlanı Yayımlandı
 

Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu