Başvurular

Devlet Kurumlarına 61 Bin 647 Memur, İşçi, Asker, Emniyet Personeli Alımı Yapılıyor

Devlet Kurumlarına 61 Bin 647 Memur, İşçi, Asker, Emniyet Personeli Alımı Yapılıyor, iş başvuruları bölümünde Devlet Kurumlarına 61 Bin 647 Memur, İşçi, Asker, Emniyet Personeli Alımı Yapılıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Devlet Kurumlarına 61 Bin 647 Memur, İşçi, Asker, Emniyet Personeli Alımı Yapılıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Devlet Kurumlarına 61 Bin 647 Memur, İşçi, Asker, Emniyet Personeli Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları personel alım ilanları ile çok sayıda kadroda kamu personeli alımı yapmaya sürdürmektelar. 

Devlet kurumları aracılığıyla; Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yahut kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan ilanlarda her statü için alım ilanları yer alıyor. 

Buna göre alım ilanlarında devlet memuru, kadrolu kamu işçisi, geçici işçi, anlaşmali personel, kadrolu memur, askeri personel, emniyet personeli ve TYP personel alım ilanları yer alıyor.

PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR VE KADROLAR

Kamu İlanları olarak kamuya yapılan bu alımları tek bir başlıkta topladık. İşte o detaylar,

MSB 13 BİN PERSONEL ALIMI

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı olan Personel Temin Daire Başkanlığı üzerinden paylaşımı yaptığı bir ilan ile 13 bin anlaşmali er alımı yapıyor. MSB aracılığıyla yayımlanan ilana göre en az ilkokul mezunu adaylar bu alımlar için başvuru yapabiliyor. Alımlarda önemle üstünde durulması gereken husus ise yaş şartı olarak ön planda gözüküyor. 

JANDARMA 22 BİN PERSONEL ALIMI

İçişleri Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı yapıyor. Jandarma Genel Komutanlığı’nın web sayfasından açıklamalan alım ilanına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. Alımlarda dikkat çeken en mühim husus ilana KPSS’li/KPSS’siz adayların başvuru yapabilecek olması. Ayrıca adayların yaş şartına da dikkat etmesi gerekiyor. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 20 BİN PERSONEL ALIMI

Milli Eğitim Bakanlığı 20 anlaşmali öğretmen alımı yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Personel İşleri Müdürlüğü aracılığıyla bir önceki günlerde yayımlanan ilanda kadro ve kontenjan ayrıntı kısmı belli olmuştu. İlana başvurular MEB üzerinden yapılacak. 

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 8 BİN 147 PERSONEL ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla bir açıklama yayımlayarak 8 bin 147 Bekçi alımı başvurularının başladığını açıkladı. EGM bünyesinde hizmet verecek olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları 81 il genelinde yapılıyor. İlanda dikkat çeken şartlar ise en az lise mezunu olmak, 31 yaşından gün almamış olmak ve askerliğini yapmış olmak. Bekçi alımlarında adaylardan KPSS puanı talep edilmiyor. 

6 BİN TYP PERSONEL ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan Toplum Yararına Program yani TYP personel alımı ilanları onlarca kamu kurumu aracılığıyla yayımlanıyor. Belirli süreli ve geçici işçi statüsünde yapılan bu alımlar aşırı güncelleniyor. İlana başvuru olmak için genel şartların sağlanması yeterli. 

2 BİN 500 DPB PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı ile kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları personel alım ilanlarında çok sayıda kurum anlaşmali personel alımı, kadrolu memur alımı, sürekli olarak işçi alımı için ilanlar yayımlıyor. Bu ilanlarda gün aşırı güncelleniyor. 

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR

Söz konusu alım ilanlarına dair tüm ayrıntı kısmı haberimizin altında bulunan bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

MSB 13 bin personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma 22 bin personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

MEB 20 bin personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

EGM 8 bin 147 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TYP 6 bin personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

DPB 2 bin 500 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuya Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu