Başvurular

Devlet Kurumları Tarafından DPB’de İlan Edilen Daimi Statülü Memur Alım İlanları

Devlet Kurumları Tarafından DPB’de İlan Edilen Daimi Statülü Memur Alım İlanları, iş başvuruları bölümünde Devlet Kurumları Tarafından DPB’de İlan Edilen Daimi Statülü Memur Alım İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Devlet Kurumları Tarafından DPB’de İlan Edilen Daimi Statülü Memur Alım İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Devlet Kurumları Tarafından DPB’de İlan Edilen Daimi Statülü Memur Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları kadrolu memur alımı yapıyorlar. Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı ve kurumların kendilerine ait internet sayfaları üzerinden adaylara açıklamaluyor. 

Bu haberimizin detay kısmında siz okuyucularımıza iki farklı kamu kurumunun Devlet Personel Başkanlığı üzerinden paylaşımı yaptığı daimi statülü yani kadrolu memur alım ilanlarını bir araya getirdik. 

DPB’DE YAYIMLANAN KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) internet sayfası üzerinden yayımlanan kadrolu memur alım ilanları iki kurum aracılığıyla ilan edildi.

Dışişleri Bakanlığı ve Hakkari Üniversitesi aracılığıyla yayımlanan kadrolu memur alım ilanlarına dair detaylar şu biçimde,

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ ALIM İLANI

Hakkari Üniversitesi DPB üzerinden paylaşımı yaptığı açıklamasunda KPSS şartı olmadan kadrolu memur alımı yapacağını açıkladı.

 Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu aracılığıyla tertip edilen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip adayların başvuru yapabileceği ilanda 2 personel alımı yapılacağı ilan edildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımlanan diğer bir ilan ise Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan Hukuk Müşaviri alım ilanı. 

Bu kadro için adayların sağlamaları gereken genel ve özel başvuru koşulları yer alıyor. Özel şartlar içinde YDS puan şartı yer alıyor. Adayların alakalı YDS’den en az 80 puan almış olmaları isteniyor.

GENEL KOŞULLAR

Kadrolu memur alım ilanlarının tamamı için sağlanması gereken genel başvuru koşulları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

Bu şartların bunun yanında iki kurum aracılığıyla yayımlanan ilan için adayların güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması isteniyor.

İLAN DETAYLARI

Genel başvuru koşulları ile kadro detaylarını aktardığımız ilana başvuru yapacak adaylar aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilirler. 

Hakkari Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kadrolu Memur alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu