Biyografiler

Demet Akalın kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Demet Akalın kimdir, biyografi kategorimizde 23 Nisan 1972 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan Demet Akalın biyografisini paylaşalım istedik. Demet Akalın kimdir?, Demet Akalın nereli?, Demet Akalın kaç yaşında, tüm detaylar Demet Akalın biyografi makalemizde..

Başlıklar

Demet Akalın kimdir? – Biyografisi

Demet Akalın (Sabah Sabah)

23 Nisan 1972 senesinde İzmit’in Gölcük İlçesinde dünyaya gözlerini açmıştır.  İlk ve ortaokulu burada tamamlayan şarkıcı, Barbaros Hayrettin Lisesi’nden mezun olmuştur. Liseden sonra mankenlik kariyeri yapmak isteyen şarkıcı, Neşe Erberk’in ajansında mankenlik yapmaya başladı. O dönem çeşitli sinema ve dizi oyunculukları yapmıştır. Mankenliğin bunun yanında gazinolarda şarkı dile getirdi. Sesinin beğenilmesi üzerine 1996 senesinde ilk albümü Sebebim’i piyasaya çıkarmıştır. Lakin bu albüm pek ilgi görmemiştir. Uzun bir aradan sonra 2006 senesinde çıkardığı Banane albümünün çıkış şarkısı olan Aşkın Açamadı Kapı şarkısı yoğun bir ilgi gördü. Kral TV Video Müzik ödülleri Yılın Şarkısı ödülünü bu şarkıyla elde etmiştir. Daha sonra yaptığı her albümle yaz aylarına damga vurmuştur. Yaptığı albümlerle bir çok ödül almıştır. Daha önce 2 kez evlenip boşanan Akalın son evliliğini 2012 senesinde Okan Kurt’la yapmıştır. Bu evlilikten 2014 senesinde Hira adını verdikleri bir kız çocuğu mevcuttur. 2018 senesinde Okan Kurt’la boşanmıştır.  Daha sonra tekrar barışmışlardır. Demet Akalın Kimdir? Burcu Nedir? Yaşı, Boyu, Kilosu Kaçtır? Soru ve yanıtları için gelin yazımıza geçelim.

Demet Akalın Mesleği Nedir?

Akalın Türk dans ve pop şarkıcısıdır.

Demet Akalın Ne Zaman Doğdu?

23 Nisan 1972 senesinde dünyaya gözlerini açtı.

Demet Akalın Boyu Kaç?

Eski manken Akalın 173 cm boy uzunluğuna sahip.

Demet Akalın Kilosu Kaç?

Akalın 64 kg ağırlığındadır.

Demet Akalın Yaşı Kaç?

1972 doğumlu Akalın 2022 itibari ile 48 yaşındadır.

Demet Akalın Hangi Burç?

23 Nisan günü doğan Akalın Boğa burcu kadınıdır.

Demet Akalın Eski Eşi Kim?

Akalın’ın eski eşi ticaretle uğraşan iş adamı Okan Kurt’tur. 2018’de boşanan çift ardından tekrar barışmıştır. Bu evlilikten 2014 senesinde Hira ismini verdikleri bir kızları mevcuttur.

Demet Akalın Göz Rengi Ne?

Akalın kahverengi gözlere sahiptir.

Demet Akalın Nereden Mezun?

Barbaros Hayrettin Lisesi’nden mezun olan şarkıcı lisans eğitim hayatına devam etmemiştir.

Demet Akalın Nerede Doğdu?

Akalın Kocaeli/Gölcük doğumludur.

Demet Akalın Sosyal Medya Hesapları Hangileri?

Akalın’ın 9,7 milyon takipçili İnstagram adresi @demetakalin’dir. 6,7 milyon takipçili Twitter kullanıcı adı ise @DemetAkalin’dir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu