Biyografiler

Cem Uzan kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Cem Uzan kimdir, biyografi kategorimizde 26 Aralık 1960 doğumlu ve mesleği İş Adamı olan Cem Uzan biyografisini paylaşalım istedik. Cem Uzan kimdir?, Cem Uzan nereli?, Cem Uzan kaç yaşında, tüm detaylar Cem Uzan biyografi makalemizde..

Cem Uzan kimdir? – Biyografisi

Cem Uzan

20 Aralık 1960 tarihinde Sakarya’nın Adapazarı beldesinde dünyaya gelmiş bir iş adamıdır, Cem Uzan.Lise eğitimini İstanbul Alman Lisesi’nde tamamlayan Cem Uzan Üniversite tercihini ise Amerika’da hizmet veren Pepperdine Üniversitesi’nde yana kullanmıştır. Bu üniversitede işletme alanıyla alakalı lisans eğitimini bitirdi. Üniversite yaşamı sürerken kendisini dil öğrenmeye adadı. Öğrendiği diller içinde ise Almanca, Fransızca, İngilizce bulunmaktadır. Bu dilleri anadili gibi konuşuyor olmasıyla anılır.Cem Uzan çeşitli televizyon kanalarını kurmasıyla anılır. Bunar içinde Star TV,KralTV, Teleon Tv,DiziTV ve Yeşilçam TV kanalları bulunmaktadır. Bunun bunun yanında bunun yanı sıra radyo istasyonları da kurmuştur.Zaman içinde siyasi yaşamın da bir parçası haline gelmiş Cem Uzan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır ve hayata geçirdiği projeleri nelerdir birlikte göz atalım…

Cem Uzan’ın İcra Ettiği Meslekler Nelerdir?

Cem Uzan aslında bir medya patronu ve girişimcidir.Bunun bunun yanında siyaset dünyasında bir dönem en fazla konuşulan isimlerin başında gelmiştir. Genç Parti Eski Genel Başkanlığı’nı da üstlenmiştir.

Cem Uzan Kaç Yaşındadır?

1960 senesinde doğan iş adamının,2022 itibariyle 60 yaşında olduğunu söylemek olabilecek.

 Cem Uzan’ın Burcu Nedir?

21 Aralık tarihine denk gelen doğum günü sebebiyle burcu Oğlak’tır.

Cem Uzan’ın Evlilikleri Kimlerleydi?

Cem Uzan,ilk evliliğini Şebnem Berker ile yapmıştır.Şebnem Berker’i ise Feyyaz Berker’in kızı olarak tanımaktayız. Cem Uzan ile Şebnem Berker’in bu evlilikten 2 tane çocukları mevcuttur. Çocuklarının isimleri ise Sinan Kemal Uzan ve Dilara Gizem Uzan’dır.Cem Uzan’ın biten bu evliliğinden sonra Alara Zeynep Koçibey ile ikinci bir evliliği başlamıştır. Kısa zaman zarfında bu evliliği de noktalamıştır.Cem Uzan şu anda hala evli olduğu Fanny Blanchelande ile 3. Evliliğini yaşamaktadır.

Cem Uzan’ın Gözleri Ne Renktir?

Ünlü siyasetçi ve iş adamı kimliğiyle bilinen Cem Uzan mavi renkte göz rengine sahiptir.

Cem Uzan Esasen Nerelidir?

Cem Uzan aslen Sakarya Adapazarlı’dır.

Cem Uzan’ın Sosyal Medya Kanalları Nelerdir?

Cem uzan bir instagram kullanıcısıdır. @cemuzan kullanıcı adıyla instagramda 137 bin takipöisi bulunmaktadır. Twitteri aktif bir biçimde kullanan Cem Uzan’ın bu mecrada ki kullanıcı adı ise @cemCUzan’dır.

Cem Uzan’ın Kurucusu Olduğu Tv Kanalları Hangileridir?

Birçok kanalın eski sahibi ve kurucusu olan Cem Uzan’ın kanalları şu biçimdedir:

Star TV

Kral TV

Yeşilçam TV

Dizi TV

Teleon TV’dir.

Cem Uzan’ın Kurucusu Olduğu Radyo İstasyonları Hangileridir?

Kral FM

Joy FM

Metro FM’dir.

Cem Uzan Hangi Takımlıdır?

Cem Uzan’ın fanatik bir Galatasaray taraftarı olduğu edinilen bilgiler içinde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu