Biyografiler

Burak Sanlı kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Burak Sanlı kimdir, biyografi kategorimizde 23.05.1988 doğumlu ve mesleği Sunucu olan Burak Sanlı biyografisini paylaşalım istedik. Burak Sanlı kimdir?, Burak Sanlı nereli?, Burak Sanlı kaç yaşında, tüm detaylar Burak Sanlı biyografi makalemizde..

Başlıklar

Burak Sanlı kimdir? – Biyografisi

Burak Sanlı (Akıl Oyunları)

Daha 11 yaşındayken sokakta yürürken bir sihirbaz dükkanının önünden geçen Burak Sanlı bu dükkanda Erdem Bulungiray ile karşı karşıya geldi. Erdem Bulungiray’dan ders alarak yetiştirilen başarılı illüzyonist kendini bu alanda geliştirerek başarılı gösterilerin altına imzasını bıraktı. 2001 senesinde Sihirevi ekibi ile bir araya gelerek gösterisini Barış Manço Kültür Merkezinde seyircilere sergiledi.

2002 senesinde birden çok tanınmış sihirbazında aralarında olduğu IBM(International Brotherhood of Magicians) aracılığıyla kullanıcı hesabı onaylandı. Ülkemizde de IBM Ring 367 ‘nin kuruculuğunda yer aldı. Balkan Maggic Convention yarışmasına 20 senesinde katılarak üçüncülük elde etti. Yeteneksizsiniz Türkiye müsabakasında 2011  senesinde Maggic ve Grand Illusion gösterileri yaparak seyirciyi ekrana kilitlemeyi başardı. Yurtdışında da çeşitli gösterilere imza atan başarılı illüzyonist mesleğini ustalıkla icra etmektedir.

Burak Sanlı Ne Zaman Doğdu?

Sevilen sihirbaz 1988 senesinde dünyaya merhaba demiştir.

Burak Sanlı Boyu Kaç?

Burak Sanlı’nın boy uzunluğunun 182 santimetre olduğunu söylemeliyiz.

Burak Sanlı Kaç Kilo?

Burak Sanlı’nın kilosu 71’dir.

Burak Sanlı Kaç Yaşında?

1988 yılı doğumlu olduğu için 2022 itibari ile 33 yaşındadır.

Burak Sanlı Eşi Kim?

2019 senesinde Yağmur Sanlı ile bir evlilik yapmıştır.

Burak Sanlı Nerede Doğdu?

Ekranların dikkat çeken yeni yüzü Sanlı , 23 Mayıs 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Burak Sanlı TV Programları?

Yetenek Sizsiniz Türkiye programında yarışmacı olmuştur.

Burak Sanlı’nın İş Ortağı Kimdir? 

Burak Sanlı Kıvanç ve Burak kardeşler birlikteliğiyle illüzyon gösterileri yapmaktadır. 2005 senesinde Balkan müsabakasında 100 civarı illüzyonistten geriye yalnızca ikisinin benzer gösteriler yapması sonucu tanışan iki ortak hala birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Ender Saraç Ödülleri?

Kıvanç Özkönü ve Burak Sanlı’nın  birlikte katıldığı 2014 senesindeki Yetenek Sizsiniz adlı yarışmadan birincilik elde etmişlerdir. 2013 senesinde Merlin ödüllerinin sahibi olmuşlar ve en iyi büyük sahne sihirbazı unvanını almışlardır. 2014 senesinde illüzyonistler derneği aracılığıyla en iyi sihirbazı ödülüne layık görülmüşlerdir. 2012 senesinde dünya sihirbazlar birliği aracılığıyla en iyi manipülatör seçilmişlerdir. 

Burak Sanlı Instagram Hesabı?

Burak Sanlı’nın resmi instagram hesabı @buraksnli’dır. Ayrıca @kivancveburakk isminde Kıvanç Özkönü ile ortak hesabı da bulunmaktadır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu