Başvurular

Askeri Kurumların 60 KPSS ile Sivil Memur ve KPSS’siz Askeri Personel Alım İlanları

Askeri Kurumların 60 KPSS ile Sivil Memur ve KPSS’siz Askeri Personel Alım İlanları, iş başvuruları bölümünde Askeri Kurumların 60 KPSS ile Sivil Memur ve KPSS’siz Askeri Personel Alım İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Askeri Kurumların 60 KPSS ile Sivil Memur ve KPSS’siz Askeri Personel Alım İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Askeri Kurumların 60 KPSS ile Sivil Memur ve KPSS’siz Askeri Personel Alım İlanları

Mart ayının sona ermesi ve Nisan ayının girmesiyle çoğu kurum personel alım ilanında güncelleme yaptı. Kamu İlanları olarak bizlerde bu haberimizin detay kısmında Nisan ayı itibariyle memur ve personel alım ilanlarında güncelleme yapan, başvuru süreci devam eden ilanları bir araya getirdik. 

Yayımlanan bu alım ilanlarında en az ilkokul mezunu ve KPSS Şartsız askeri personel alım ilanları ile en az lise mezunu ve 60 KPSS puanıyla yayımlanan sivil memur alım ilanları yer alıyor. İşte bu ilanlara dair bilinmesi gereken tüm detaylar.

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

* Askeri personel alım ilanı için başvuru süreci devam eden alım ilanları içinde Milli Savunma Bakanlığı’nın anlaşmali er alım ilanı yer alıyor.

*  Sivil Memur alımı için ilan yayımlayan ve başvuruları devam eden ilanlar içinde ise Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın memur alım ilanları yer alıyor. 

MSB SÖZLEŞMELİ ER ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı bir ilan yayımlayarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 13 bin anlaşmali er alımı yapıyor. İlan için öne çıkan koşullar şunlar;

Yaş Şartı;

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve ardından doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış yahut askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri içinde doğanlar).

Diğer Şartlar; 

En az ilköğretim yahut yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne nedenle olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde önceden subay, astsubay, uzman jandarma yahut uzman erbaş, anlaşmali erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SİVİL MEMUR ALIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı aracılığıyla yayımlanan sivil memur alım ilanında bulunan açık kadrolar;

Büro Personeli Dava Takip, Mali İşler, Ambar), Tekniker (Elektrik Teknikeri, Bilgisayar Teknikeri, Harita Kadastro, İnşaat, Video Montaj), Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası, Elektrik, Motor, Elektronik, Sıhhi Tesisat), Destek Personeli (Boyacı/ Badanacı, Hizmetli, Garson)

Dikkat Çeken Şartlar

Kadrolara göre tespit edilen öğrenim şartını sağlamak, İlgili KPSS puanından en az 60 puana sahip olmak, Başvuru bitiş tarihi saygınlığıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, Daha önceden anlaşmali personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle anlaşma fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına dair tüm detaylar için;

MSB 13 Bin Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Sivil Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu