Başvurular

Antalya Boğaçayı Projesi Kapsamında 10 Bin Personel, İşçi Alımı Yapılacak ! 2022

Antalya Boğaçayı Projesi Kapsamında 10 Bin Personel, İşçi Alımı Yapılacak ! 2022, iş başvuru bölümüzde Antalya Boğaçayı Projesi Kapsamında 10 Bin Personel, İşçi Alımı Yapılacak ! ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Antalya Boğaçayı Projesi Kapsamında 10 Bin Personel, İşçi Alımı Yapılacak ! başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Antalya Boğaçayı Projesi Kapsamında 10 Bin Personel, İşçi Alımı Yapılacak !

Kanal İstanbul projesinin ardından şimdi de ikinci çılgın projenin Atalya’da hayata geçirileceği bilgisine ulaşıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla hazırlanan Konyaaltı Boğaçayı Projesi yapımının 3.5 yıl sürmesinin planlandığı ve binlerce vatandaşa iş olanağının doğacağı bilgisi verildi. İşte Açıklamalar ..

Tamamlandığında Antalya kent tarihinin akışını değiştireceği düşünülen Boğaçayı Projesi kapsamı içinde 40 kilometre uzunluğunda yeni bir sahil yapılacak, bölgedeki ciddi sel riski ve dalgaların kıyıda oluşturduğu tahribatın önüne geçilecek. Esnafa ekonomik anlamda büyük katkı sağlanmasının yanında binlerce kişi de Boğaçayı Projesi kapsamı içinde iş sahibi olacak.

  • Boğaçayı Projesi Kapsamında 10 Bin Personel – İşçi Alımı Yapılacak !
  • Boğaçayı Projesi’nde Son Durum
  • Boğazçayı Projesi Ne Zaman Başlıyor?

Boğaçayı Projesi Kapsamında 10 Bin Personel – İşçi Alımı Yapılacak !

Yatırım miktarı 1 milyar liranın üzerinde bulunan Boğaçayı Projesi, marka değeri ile birlikte Antalya ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak. Esnaf proje başlangıcından bu yana büyük ekonomik kazanç sağlayacak. Boğaçayı Projesi kapsamı içinde da 10 bin işçi alımı, personel alımı gerçekleştirilecek. İşsiz birden çok insana istihdam yolu açılmış olacak. Projenin içinde yaşam merkezleri, halka açık rekreasyon ve aktivite alanları, yat limanları, restoranlar bulunacak. Çay kenarı insanları kendisine çeken bir cazibe merkezi olacak.

Boğaçayı Projesi’nde Son Durum

Boğaçayı Projesi’nde dünya çapında bu hususta en mühim projelere imza atmış mühim bir mühendislik şifrketi olan Perkins Will ile çalışıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden akademisyenlerin de proje danışmanlığı yaptığı projenin hazırlık çalışmaları, Türkiye’den ihtisas sahibi mühendislik ve yazılım firmaları ile birlikte yürütüldü.

Boğaçayı Projesi kapsamı içinde ilk kez sel ve taşkın tehlikesine karşı alt yapı yatırımları gerçekleştirilecek. Bu anlamda ciddi risk taşıyan Konyaaltı, bu yatırımla birlikte bu sorundan da kurtulacak. Boğaçayı’nda 1993 senesinde köprüyü yıkan, suyun 2 bin 300 debi ile aktığı bir sel felaketi yaşanmıştı. Proje Boğaçayı’nda iki misli taşkına, 4 bin 600 debiye göre riski ortadan kaldıracak önlemler alınmak suretiyle hazırlandı. Proje ile kışın dev dalgaların kıyıda oluşturduğu tahribatın önüne geçilmesine yönelik önlemler de alınıyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel proje ile alakalı olarak “5 yıl içki, bira festivalleriyle geçti. Bizim yapacaklarımıza onların hayalleri yetmez” dedi.

Boğazçayı Projesi Ne Zaman Başlıyor?

Proje üç etaptan oluşacak. Projenin ilk etabı önleme, ikinci etabı kum ve çakılın yönetimi, üçüncü etabı deniz suyu tuzlanma çalışması ve son etabı projenin görünen yüzü üstyapı binalarının inşasından oluşuyor. İlk etap olarak sahilden 2 kilometre içeriye kadar olan kısmı tamamlanacak. Hem denizin içinde hem de nehrin içinde iki yat limanını içinde barındıran, halka açık yaşam merkezlerinin, rekreasyon alanlarının olduğu ilk etap projenin 3.5 yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Projede Boğaçayı’nın akış yatağı, bir setle marinadan ayrılıyor. Böylelikle marina ve yaşam alanlarının olası taşkınla teması ortadan kaldırılıyor. Deniz suyu sebebiyle oluşabilecek tuzlanma riski ile alakalı de çeşitli modellemeler üzerinde çalışıldı. Çevresindeki plajların çalışmadan olumsuz etkilenmemesi için geniş bir şekilde bir çalışma yürütüldü.

Antalya Boğaçayı Projesi ile ilgili personel alımı, işçi alımı haberlerini, son dakika gelişmelerini yine www.devlette.com üzerinden takip edebileceksiniz.


DİĞER ANTALYA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, antalya hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan antalya açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu