Başvurular

Ankara Ticaret Odası 75 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Ankara Ticaret Odası 75 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor, iş başvuruları bölümünde Ankara Ticaret Odası 75 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Ankara Ticaret Odası 75 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Ankara Ticaret Odası 75 KPSS Puanıyla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına bir yenisi eklendi. Ankara Ticaret Odası (ATO) kadrosunda bulunan personel açığı bulunan birimlerine KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını açıkladı. 

Kurum aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında bulunan açık pozisyonlar ve adaylarda talep edilen koşulları siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

ATO KAMU PERSONELİ ALIM  İLANI

Ankara Ticaret Odası paylaşımı yaptığı personel alım ilanında tek bir kadrodan personel alımı yapacağını ve bu alımlarda toplam 6 personel istihdamı sağlayacağını açıkladı. 

Kurum aracılığıyla ilan edilen alımlara göre; ATO Hukuk Alanında Uzman Yardımcısı alımı yapacak. İlan için talep edilen başvuru koşulları şu biçimde,

BAŞVURU KOŞULLARI

ATO paylaşımı yaptığı personel alım ilanında Hukuk Alanında Uzman Yardımcısı adaylarının sağlamaları gerektiği koşulları da açıkladı. Bu çerçevede aşağıda bulunan koşulları sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. 

İlan metnine göre alımlar için istenen şartlar; Türk vatandaşı olmak. 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. skerlikle ilgisi olmamak yahut askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfına geçirilmiş olmak. Odadan iki defadan fazla istifa suretiyle ayrılmış olmamak. Odadan önceden, işine cezaen son verilmek suretiyle çıkarılmış olmamak ve Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut yahut akıl hastalığı yahut vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.

Özel Şartlar

Yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan istediğimiz özel koşullar; 

Hukuk Fakültelerinden yahut denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. Son 3 (üç) yıl içinde Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP4 puan türünden en az 75 puan almak. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İngilizce puan türünden en az 60 puan yahut TOEFL-IBT sınavından en az 72 puan yahut IELTS sınavından en az 5 puan almak.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Ankara Sanayi Odası aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanına başvurular 30 Nisan tarihine kadar kuruma şahsen yahut posta yoluyla yapılacak. İlana başvuru için talep edilen evraklar içinde, ”Öz geçmiş. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi. İki adet vesikalık fotoğraf. Öğrenim Diploması yahut mezuniyet belgesinin noter onaylı fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesi. Yabancı Dil Sınav Belgesi” belgeleri yer alıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu