Başvurular

Ankara, İstanbul ve 14 İl İçin TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı

Ankara, İstanbul ve 14 İl İçin TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde Ankara, İstanbul ve 14 İl İçin TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Ankara, İstanbul ve 14 İl İçin TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Ankara, İstanbul ve 14 İl İçin TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı

İŞKUR üzerinden yeni gün ile birlikte yeni TYP personel alım ilanları yayımlandı. TYP kapsamı içinde yayımlanan personel alımlarının yapılacağı şehirler, TYP ilanlarına başvuru için adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ve TYP personel alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına dair ayrıntı kısmı şu biçimde,

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI

Kamu kurumları ve kamu kurumlarına bağlı birimler aracılığıyla İŞKUR’da yayımlanan TYP personel alım ilanları toplam 16 farklı şehirde yapılıyor. Bu şehirlerde bulunan kamu kurumları bunun bunun yanında ilan edilen şehirlerde bulunan ilçelerde de personel alımları yapıyor. 

Bu çerçevede alım yapılacağı açıklanan şehirler içinde Ankara, İstanbul, Erzincan, Erzurum, Bolu, Bartın, Uşak, Ordu, Bursa, Denizli, Sakarya, Balıkesir, Çorum, Ardahan, Samsun, Tunceli yer alıyor. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU

Toplum Yararına Program kapsamı içinde yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. 

Adayların bunun için iki farklı şeçeneceği var. Birinci yöntemde adaylar İŞKUR’un internet sitesine üye olup başvurularını elektronik olarak yapacaklar. İkinci yöntem ise adayların bulunduklar şehirlerde yahut ilçelerde bulunan İŞKUR Genel Müdürlüklerine yapılacak. 

TYP İLANLARI İÇİN TALEP EDİLEN ŞARTLAR

Kamuda Toplum Yararına Program çerçevesinde çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları İŞKUR aracılığıyla bildirildi. Kamu kurumları bu özel şartların dışında herhangi bir özel şart talep etmiyorlar. 

İŞKUR’un internet sitesinde bulunan TYP ile Personel alımı açıklamasında bulunan bu koşulları Kamu İlanları siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TYP Personel Alımı Şartları

İŞKUR’da bulunan başvuru koşulları; TYP ilanına başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olmalı. TYP işçi adaylarının bunun bunun yanında İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun bunun yanında adaylardan yaş şartı da isteniyor. İŞKUR TYP iş ilanları yaş şartını 18 yaşından büyük olmak olarak ilan etti. 

 Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE İLÇELERİ GÖRÜNTÜLEME

TYP ilanlarına İŞKUR’da ulaşamak isteyen adaylar aşağıda bulunan bağlantıya tıkladıktan sonra hiç bir alanı doldurmadan direkt ara butonuna basarak ilanlara ulaşabilirler. Adaylar bulundukları şehirlere göre de arama yapabilirler. 

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu