Başvurular

Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Açıkladı 2022

Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Açıkladı 2022, iş başvuru bölümüzde Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Açıkladı ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Açıkladı başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Akdeniz Üniversitesi yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda anlaşmali personel alımı yapacaktır. Akdeniz Üniversitesi personel alımı ilanı kapsamı içinde 75 hemşire alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana, ilanın gazetede yayına girdiği tarihten bu yana 15 gün içinde başvuru yapılmalıdır. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru formu ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler haberimiz devamında bulunmaktadır.

 • Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017
 • Başvuru Şartları Nelerdir?
 • Akdeniz Üniversitesi Personel Alımı Başvurusu 2017

Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığından;

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere giderleri Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre tam zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayına giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esasların Ek Madde-2/b Fıkrasına göre 75 (yetmişbeş) adet anlaşmali Hemşire alınacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Türk vatandaşı olmak,
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde gösterilen şartları taşımak,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf yahut tecilli olmak,
 • 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve Gece Nöbeti tutmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak,
 • Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı,Ortaöğretim mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Böylelikle istihdam edilenler, hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca anlaşmalerinin feshedilmesi yahut anlaşma dönemi içinde Bakanlar Kurulu kararı ile tespit edilen istisnalar hariç anlaşmayi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden bu yana bir yıl geçmedikçe kurumların anlaşmali personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması
Unvanı Adet Aranan Nitelikler
HEMŞİRE 70 Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü,Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümünden 4 yıllık Hemşirelik Eğitimi lisans diplomasına sahip olmak.
HEMŞİRE 1 Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik ve Hemşireliğe eşdeğer Sağlık Memurluğu programlarından mezun olmak, Volatil Anestezi Konusunda sertifikaya sahip olmak.
Hemşire 4 Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik ve Hemşireliğe eşdeğer Sağlık Memurluğu programlarından mezun olmak.

Akdeniz Üniversitesi Personel Alımı Başvurusu 2017

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. 1 adet fotoğraf
 3. Öğrenim Belgesi (Aslı görülmek kaydıyla fotokopisi veya onaylı sureti)
 4. KPSS Sonuç Belgesi ( fotokopisi yahut internet çıktısı )
 5. 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin 7.fıkrası ikaznca “53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek … akıl hastalığı … bulunmamak.” şartını gösterir psikiyatri raporu.( Göreve ekranlara gelecek olanlar için geçerlidir.)

İsteklilerin; ilanın gazete yayın tarihinden bu yana 15 gün içinde (mesai sonuna kadar) http://personel.akdeniz.edu.tr adresinde bulunan örnek başvuru dilekçesi, İş Talep Formu ve istediğimiz belgeler ile birlikte Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular ve eksik belge ibraz edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

İşe alınmaya hak kazananların isimleri, başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 5 iş günü içinde http:// http://personel.akdeniz.edu.tr adresinde ilan edilecektir. Bu ilan tebligat mahiyetinde olduğundan, bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır.

Değerlendirmeler KPSS puan sıralamasıyla yapılacak olup, KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olan, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan aday tercih edilecektir. Her kadro için 1(bir) yedek aday belirlenecek olup, asil adaylardan başvuru olmadığı takdirde yahut aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan atama yapılacaktır. Yedekler de asil adayların taşıdığı şartları yerine getirmelidir.

Müracaat sonunda gerçeğe aykırı belge veya beyanda bulunan adaylar ile ilgili yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. İdaremiz aracılığıyla kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedelin yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Yazılı ve/yahut sözlü sınav yapılmaksızın KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle başarılı olduğu http://personel.akdeniz.edu.tr adresinde ilan edilen adayın vazifeye başlatılabilmesi için, sonuçların ilanından bu yana en geç 15 gün içinde Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İçin : Akdeniz Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğü ANTALYA, Tel: (242) 249 62 90 (Dahili:6290), Fax :’ (242) 249 60 40

Bu makalemizde Akdeniz Üniversitesi personel alımı ilanı ile ilgili başvuru ayrıntılarını verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca üniversite aracılığıyla yayına giren tüm ilanlara Akdeniz Üniversitesi işe alım süreci sayfasından varabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan personel alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu