Başvurular

Aile Bakanlığı KPSS’siz Kamu İşçisi, 60 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımladı

Aile Bakanlığı KPSS’siz Kamu İşçisi, 60 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımladı, iş başvuruları bölümünde Aile Bakanlığı KPSS’siz Kamu İşçisi, 60 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımladı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Aile Bakanlığı KPSS’siz Kamu İşçisi, 60 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımladı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Aile Bakanlığı KPSS’siz Kamu İşçisi, 60 KPSS İle Memur Alım İlanı Yayımladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine personel alımları yapılacak. Bakanlık bünyesinde Türkiye’nin 81 şehrinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılacak olan alımlara dair tüm ayrıntı kısmı sizlerle paylaşmak istedik. 

* Personel alımı yapacak olan SYDV’lerin olduğu şehirler,

* SYDV Personel alım ilanlarına dair başvuru koşulları,

* SYDV ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

PERSONEL ALIMI YAPACAK OLAN ŞEHİRLER VE SYDV’LER

SYDV personel alım ilanları çok çeşitli platformlar üzerinden yayımlanıyor. Kurumlar personel alım ilanlarını Türkiye İş Kurumu, SYDV’lerin olduğu ilçelerin internet siteleri yahut Aile Bakanlığı portalı üzerinden adaylara açıklamayorlar. 

Bu bağlamda bu tür platformlar üzerinden personel alım ilanı yayımlayan SYDV’ler şunlar;

Memur alımı yapacağını ilan eden tek kurum Adana Çukurova SYDV. Kamu İşçisi alımı yapacağını duyuran SYDV’lerin listesi ise Konya Emirgazi SYDV, Muğla Milas SYDV, Adana Kozan SYDV, Elazığ Arıcak SYDV, Kastamonu İhsangazi SYDV, Sivar Gürün SYDV.

KADROLAR VE KONTENJANLAR

Yukarıda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar; aşağıda bulunan kadrolar için başvuru yapabilecek. 

Memur alımları için yayımlanan ilanlarda Büro Memuru, Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru alımı yapılacağı açıklamaldu. 

İşçi Alımları için; Konya Emirgazi SYDV paylaşımı yaptığı personel alım ilanında Temizlik İşçisi kadrosu için personel alımı yapacağını açıkladı. Muğla Milas SYDV, Adana Kozan aracılığıyla yayımlanan ilanda ise alımların yine Temizlik İşçisi kadrosuna alım yapılacağı açıklamaldu.

Elazığ Arıcak SYDV aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında ise Bayan Temizlik Personeli alımı bulunacağı açıklamaldu. 

Kastamonu İhsangazi SYDV aracılığıyla yayımlanan ilan metninde ise alımların Şoför kadrosuna yapılacağı açıklamaldu. Sivar Gürün SYDV işçi alım ilanında alımların vasıfsız personel kadrosuna yapıldığını açıkladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yayımlanan memur alım ilanında adaylardan Büro memuru alımı için halkla İlişkiler mezunu olması ve Adana’da 6 aydır ikamet ediyor olması şartı var. Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi için yayımlanan personel alım ilanlarına ise sosyal hizmet uzmanı lisans mezunu olmak, 6 aylık ikamet şartı (yeterli başvuru sağlanmazsa ikamet şartı aranmaz), B sınıfı ehliyet. 

Kamu İşçisi için yayımlanan ilanlarda ise adayların alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım isteklerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak şartlaırnı sağlaması gerekiyor. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar Aile Bakanlığı’nın sitesi üzerinden ilanlara ulaşabilir ve başvuru ayrıntı kısmını öğrenebilirler. 

İşçi alım ilanlarına başvurular ise şahsen yapılacak. İlan metinlerinde bulunan evraklar ile birlikte adaylar başvurularını alakalı SYDV’lere goğrudan yapacaklar. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Memur alımları için adayların Aile Bakanlığı’nın internet sayfası olan https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/giris.aspx adresine üye olup ilanlara dair başvuruları burada gösterilen yönergeler ışığında yapacaklar. 

İşçi alımları için adayların İŞKUR’un Kurum Dışı Personel Alım İlanları sayfası üzerinden yayımlanan ilan metinlerini bulmaları ve başvurularını bu ilan metinlerine göre yapmaları gerekiyor. 

İşçi alım ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu