Başvurular

Aile Bakanlığı 60 KPSS ile Adalet Bakanlığı 70 KPSS İle Memur Alımı Yapıyor

Aile Bakanlığı 60 KPSS ile Adalet Bakanlığı 70 KPSS İle Memur Alımı Yapıyor, iş başvuruları bölümünde Aile Bakanlığı 60 KPSS ile Adalet Bakanlığı 70 KPSS İle Memur Alımı Yapıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Aile Bakanlığı 60 KPSS ile Adalet Bakanlığı 70 KPSS İle Memur Alımı Yapıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Aile Bakanlığı 60 KPSS ile Adalet Bakanlığı 70 KPSS İle Memur Alımı Yapıyor

Devlet kurumları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanları bayramdan önceki zamanda de sürdürmekte. 

Başvuru süreci devam eden bu personel alım ilanları içinde iki farklı bakanlık aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanları da yer alıyor. Bakanlık bünyesine yapılacak olan bu personel alım ilanlarına dair ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

KPSS İLE MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla yayımlanan ve başvuru süreci devam eden personel alım ilanları içinde Adalet Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ilanları yer alıyor. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan bu personel alım ilanlarında bulunan kadro kontenjan ayrıntı kısmını ilanı yayımlayan bakanlığa göre aşağıda aktarıyoruz. 

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında alımların Mersin Silifke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesine yapılacağı açıklamaldu. 

Bu alımlar için adaylardan 60 KPSS puan şartı talep eden kurum istihdam edilecek personellerin Büro Memuru ve Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrolarına bulunacağını aktardı. Bilgisayar programlarını iyi derecede kullanan adaylar içinden yapılacak personel alımlarında öğrenim şartı da yer alıyor. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı personel alım ilanında ise alımların tek bir pozisyondan olduğu bilgisi verildi. 300 memur alımı yapacak olan kurum alımları 70 KPSS puan şartıyla yapacak. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak personel alımları için tespit edilen eğitim şartının sağlanması gerekiyor. 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken bazı genel başvuru şartları yer alıyor. İlanlarda bulunan özel şartlara da haberimizin altında bulunan bağlantılar üzerinden varabilirsiniz.

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış yahut muaf olmak veya askerlikle ilişkisi bulunmamak, Adli ve idari soruşturma neticesinde, atanmasına engel bir durumu bulunmamak,

İLAN DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar tüm detaylara aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden ulaşabilirler. 

Aile Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu