Başvurular

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 5 Bin Arabulucu Alım İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 5 Bin Arabulucu Alım İlanı Yayımladı, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 5 Bin Arabulucu Alım İlanı Yayımladı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 5 Bin Arabulucu Alım İlanı Yayımladı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 5 Bin Arabulucu Alım İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan Arabuluculuk sınav ilanında 5 bin personel alımı yapılacağı açıklamaldu. Bakanlık sınava başvuruların ne zaman ve nasıl yapılağına dair bilgi verirken adayların sağlamaları gereken başvuru şartları da bilgisi verildi. 

Kamuilanlari.com olarak Adalet Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan açıklama ve sınav ayrıntı kısmı ile ilan metni şöyle.

5 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Adalet Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan sınav ilanında, bu kadro için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları da bilgisi verildi. Buna göre aşağıda bulunan başvuru şartlarının sağlanması durumunda adaylar Arabulucu olmak için başvuru yapabilecekler. 

O Başvuru Şartları

*  Türk vatandaşı olmak,

* Hukuk fakültesinden mezun olmak yahut yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,

* Tam ehliyetli olmak,

* Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak,

* Arabuluculuk eğitimini tamamlamak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? 

5 bin Arabulucu alımı yapacak olan bakanlığın ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 19 Ağustos tarihi itibariyle yapmaya ekranlara geleceklar. Başvurular 2 Eylül tarihine kadar devam edecek. Başvuru işlemleri elektronik ortamda e-devlet şifresi, elektronik imza veya mobil imza kullanmak suretiyle UYAP Arabulucu Portal üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra alakalı alanları doldurulması ile yapılacak. 

Adaylar ilan başvurusunda bunun bunun yanında talep edilen evrakların fotoğraflarıni de sisteme yükleyecekler. 

İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu