Başvurular

Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alım İlanı: Öğrenim ve Mesleki Koşullar

Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alım İlanı: Öğrenim ve Mesleki Şartlar, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alım İlanı: Öğrenim ve Mesleki Şartlar ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alım İlanı: Öğrenim ve Mesleki Şartlar ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alım İlanı: Öğrenim ve Mesleki Şartlar

Kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan tüm personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza aktarmaya sürdürmekteuz. 

Bu çerçevede Adalet Bakanlığı aracılığıyla adaylara açıklamalan personel alım ilanına dair tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. İşte 5 bin birinin alınacağı personel alım açıklamasu. 

ADALET BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan 5 bin personel alım ilanında alımların tek bir pozisyondan bulunacağı açıklamaldu. Bakanlığın alakalı birimlerinde görevlendirilmek üzere yayımlanan ilanda Arabulucu alımı bulunacağı bildirildi. 

Bu alımlar için yazılı ve sözlü sınav düzenleyecek olan bakanlık sınav sonuçlarına göre alımları gerçekleştirecek. 

Peki bu kadro için yayımlanan başvuru şartları nelerdir? Adaylardan hangi koşullara haiz olmaları talep ediliyor? Tüm ayrıntı kısmı ile sizlerle. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar için Adalet Bakanlığı başvuru kılavuzunda bulunan başvuru şartları madde madde şu biçimde;

Bakanlık ilan için adayların Türk vatandaşı olmasını, tam ehliyetli olmasını, kamu haklarından mahrum olmamasını, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olmasını talep ediyor. Genel şartların dışında ilanda belirleyici olan başvuru koşulları şu biçimde, 

Hukuk fakültesinden mezun olmak yahut yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak, Arabuluculuk eğitimini tamamlamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Gerekli koşulları sağlayan adaylar başvurularını 19 Ağustos 2019 – 02 Eylül 2019 tarihleri içinde yapacaklar. Başvurular elektronik ortamda yapılacak. Bakanlığın sistemine giriş yapaca adaylar kendilerine ait bilgileri ve talep edilen gerekli evrakları sisteme girerek başvurularını elektronik olarak tamamlayacaklar. 

5 bin Arabulucu alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu