Başvurular

50, 55 ve 60 KPSS Puanı İle İlan Edilen Devlet Memuru Alımları

50, 55 ve 60 KPSS Puanı İle İlan Edilen Devlet Memuru Alımları, iş başvuruları bölümünde 50, 55 ve 60 KPSS Puanı İle İlan Edilen Devlet Memuru Alımları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 50, 55 ve 60 KPSS Puanı İle İlan Edilen Devlet Memuru Alımları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

50, 55 ve 60 KPSS Puanı İle İlan Edilen Devlet Memuru Alımları

Kamu kurumları Devlet Personel Başkanlığı veya başka platformlar üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile memur alımı yapmaya sürdürmektelar. Bu bağlamda bir önceki günlerde yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanları bir araya getirdik. 

Söz konusu personel alım ilanlarında bulunan açık kadrolar, adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilanlara dair önemle üstünde durulması gereken konuları sizlerle paylaşmak istedik. 

KPSS PUAN SIRALAMASINA GÖRE MEMUR ALIMLARI

DPB, İŞKUR yahut kendilerine ait kurumsal internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımı yapacağını ilan eden devlet kurumları ve alım yapacakları kadro ayrıntı kısmı şu biçimde,

* İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü paylaşımı yaptığı bir ilan ile en az 50 KPSS ile anlaşmali personel alımı yapacağını açıkladı. Alımlar en az lise mezunu adaylar içinden olacak.

* Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi DPB aracılığıyla adaylara açıkladığu personel alım ilanında ise KPSS’ye girmiş olmak şartıyla 18 personel alımı yapacağını ilan etti. Üniversite bu alımlara ek olarak bunun bunun yanında KPSS şartsız da bir personel alımı yapacak. 

* Tarım Kredi Kooperatifleri resmi internet sitesi aracılığıyla bir ilan yayımladı. Kurum ilanında İzmir Bölge Müdürlüğü ve Erzurum Bölge Müdürlüğü için personel alımı yapacağını açıkladı. İki ilana da 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek. 

* DPB’de yayımlanan ilanlardan birisi de TÜBİTAK personel alım ilanı. TÜBİTAK paylaşımı yaptığı ilanında KPSS şartı olmadan 21 personel alımı yapacağını açıkladı. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda bulunan başvuru koşullarını sağlamalılar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İlan metninde bulunan KPSS şartını sağlamak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre tespit edilen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf yahut tecilli olmak.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların tespit ettiği yaş aralığında bulunmak.

İLAN METİNLERİ

Söz konusu personel alım ilanları için aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatfileri 60 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Kooperatfileri 15 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK KPSS’siz 21 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi KPSS ile personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu