Başvurular

17 İl – 23 İlçede Bulunan Belediyelere ve Birimlerine Personel Alınıyor

17 İl – 23 İlçede Bulunan Belediyelere ve Birimlerine Personel Alınıyor, iş başvuruları bölümünde 17 İl – 23 İlçede Bulunan Belediyelere ve Birimlerine Personel Alınıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 17 İl – 23 İlçede Bulunan Belediyelere ve Birimlerine Personel Alınıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

17 İl – 23 İlçede Bulunan Belediyelere ve Birimlerine Personel Alınıyor

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza Belediyeler ve Belediyelere bağlı birimler aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarını haberimizin detay kısmında bir araya getirdik. Belediyelerin KPSS şartı olmadan yayımladıkları ve işçi ile memur pozisyonlarına yaptıkları bu alım ilanlarında onlarca kadrodan çok sayıda personel alımları gerçekleştiriliyor.

Bu bağlamda halen başvuru süreci devam eden belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarına dair tüm ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

BELEDİYELERE PERSONEL ALIMLARI YAPILIYOR

Türkiye geneli çok sayıda şehirde gerçekleştirilen belediye personeli alım ilanları İŞKUR üzerinden yayımlanıyorlar. İlan metinlerini İŞKUR’a görderen belediyeler alakalı birimlerinde personel alımları gerçekleştiriyorlar. 

Buna göre personel alımı yapacağını ilan eden belediyelerin bulundukları şehirleri Kamuilanlari.com olarak sizlerle paylaşmak istedik. İşte o şehirler. 

Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kırklareli, Mersin, Şırnak, Tekirdağ.

BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Belediyeler aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarının tamamında adaylardan özel koşullar talep ediliyor. Alım yapılacak kadronun ayrıntı kısmına göre tespit edilen bu koşulların yanında bunun bunun yanında tüm adaylardan talep edilen bazı özel şartlarda yer alıyor. 

Kamu ilanlarına başvuruda bulunacak tüm adayların sağlamaları gereken bu koşulları genel başlıkları ile siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanına başvuruda bulunacak adayların Türk Vatandaşı olması, kurumlar aracılığıyla tespit edilen yaş şatlarını taşıması, yine kurumlar aracılığıyla tespit edilen eğitim öğrenim şartlarını taşıması ve kamu haklarından mahrum olmaması isteniyor. Bunun dışında erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmaması; askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması. şartının da sağlanması gerekiyor.

Ayrıca adayların görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmaması ve güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması şartları da yer alıyor. 

BAŞVURU SÜREÇLERİNE DİKKAT EDİN

Söz konusu belediye personeli alım ilanlarında önemle üstünde durulması gereken en mühim konuların başında başvuru süreci geliyor. Çoğu belediye paylaşımı yaptığı personel alım ilanında başvuru sürecini kısa aralıklarda tutuyor. Hatta bazı belediyelerin ilanı tek günlük sabahtan akşama kadar bile olabiliyor. Bu bağlamda;

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını ilanların yayımlandığı belediyeye şahsen yapması gerekiyor. Adayların bunun bunun yanında belediyeyi başvurudan önce arayıp bilgi almasında yarar var. 

İlanlara ulaşmak için; TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alımlarından anında haberdar olmak için bizleri yakında zamandan takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu